Postaw się na moim miejscu

Autor: Susanna Isern
Wydawnictwo: Tako
Liczba stron: 36
Wiek: 3+
Moja Ocena: 4/5

„Postaw się na moim miejscu” to mądra opowieść o tym, co to znaczy być przyjacielem, ucząca współczucia i empatii.

Pasikonik wychodzi na spacer wczesną wiosną i po drodze spotyka kolejno każdego ze swoich przyjaciół w trudnej sytuacji. Biedronka zgubiła jedną ze swoich kropek, Pszczółka nie może latać, ponieważ kawałek żyłki wędkarskiej owinął jej się wokół skrzydła, Pająkowi skończyła się produkcja jedwabiu, a Stonoga ma opóźnienie w robieniu butów.

Gdy Pasikonik spaceruje, dostrzega ich cierpienie, ale uważa, że każdy przypadek jest nieistotny, ponieważ On sam nie ma kropek, nie lata, nie używa jedwabiu ani butów.

Następnie Biedronka, Pszczoła, Pająk i Stonoga radośnie pomagają sobie nawzajem rozwiązać problemy. Pasikonik wraca do swojego domu i wyjmuje skrzypce, aby przygotować je do swojego wieczornego grania, gdy nagle pękają w nich struny. Po tym incydencie rozumie, jak czuli się jego przyjaciele i zaczyna stawać na ich miejscu.

Przyjaciele, których ominął wcześniej tego dnia, pojawiają się z kawałkami sznurka, którego może użyć do naprawienia skrzypiec.

Następnie Pasikonik gra dla nich melodię i uważa, że ​​jest to jeden z jego najlepszych koncertów, ponieważ zawiera struny od jego przyjaciół.

„Postaw się na moim miejscu” to książka, która zawiera cenną lekcję życia na temat bycia dobrym przyjacielem i pomagania innym. Podkreśla życzliwość i empatię. Według mnie jest to bardzo dobrze napisana historia o tym, jak ważne jest docenianie tego, co inni uważają za ważne. Książka pokazuje dzieciom, jak czasami możemy być samolubni i patrzeć na świat tylko z naszego punktu widzenia. W świecie, w którym rozumiemy i akceptujemy potrzeby oraz uczucia innych, wszystkim żyje się lepiej. Polecam.

W3Schools

One comment

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.