O prawie rozmowy z użyciem głowy

Autor: Anna Garbolińska
Wydawnictwo: Novae Res
Liczba stron: 96
Wiek: 5+
Moja ocena: 5/5

„O prawie rozmowy z użyciem głowy” to tytuł dla dzieci, który w zabawny i pouczający sposób opisuje znaczenie podstawowych pojęć z zakresu prawa.

Anna Garbolińska napisała świetną książkę dla młodych czytelników, ułatwiając im zrozumienie trudnych pojęć i przygotowując ich do świadomego dorosłego życia.

Dzieci będą śledzić historię Lili, rezolutnej dziewczynki, posiadaczki wielu talentów i językowych pomyłek. Nasza bohaterka wraz z mamą, bratem i chomikiem Teodorem jadą na całe wakacje na wieś. Lila nie może doczekać się wyjazdu i zabaw na polnych łąkach. Kiedy samochód został wypełniony bagażami po brzegi, urlopowicze wreszcie opuścili domowe zacisze. Po pewnym czasie dotarli do celu i mogli cieszyć się letnimi wakacjami.

W opowieść „O prawie rozmowy z użyciem głowy” sprytnie wplecione zostały pojęcia takie jak: kampania wyborcza, wotum zaufania, wotum nieufności, prawa człowieka, służebność, zasiedzenie w złej wierze, dziedziczenie majątku, związki zawodowe. Dzieci dowiedzą się także jakie obowiązki mają: Prezydent, sejm i senat, czym jest towarzystwo ubezpieczeniowe, strajk, nieruchomość i notariusz. Wszystkie te terminy bardzo dobrze są wgryzione w historie urlopowiczów.

„O prawie rozmowy z użyciem głowy” to przyjemna lektura dla młodych czytelników, która edukuje ich od pierwszych stron. Książka została wydana w twardej oprawie z ciekawymi ilustracjami w każdym rozdziale. Myślę, że tytuł można śmiało czytać już z pięcioletnim dzieckiem ze względu na łatwy w odbiorze język. Polecam.

W3Schools

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.