Lama Lenka przy stole

Autor: Patrycja Filak
Wydawnictwo: Tuli Mama Tuli Tata 
Liczba stron: 24
Wiek: 3+
Moja Ocena: 3/5

„Lama Lenka przy stole” to mądra i ciekawa książka dla dzieci o nawykach żywieniowych i przyzwyczajeniach przy stole.

Na wstępie znajduje się cenna porada dla rodziców – drobne, ale i niezwykle istotne wskazówki odnośnie do odżywiania dzieci. Jest to również podpowiedź dla dzieci i rodziców, jak się pozytywnie komunikować, aby uniknąć niepotrzebnych spięć przy stole.

Lama Lenka niepokoiła się, ponieważ przyjaciele długo nie przychodzili do niej do domu. Kiedy się pojawili, wspólnie układali jedzenie w kształcie różnych obrazków. Okazuje się, że ładnie podany posiłek smakuje dużo lepiej.

Kotka Zuzia wpadła na pomysł, aby stworzyć na swoim talerzu piękne słoneczko z naleśnika. Chciałaby zjeść to pysznie wyglądające jedzonko ze swojego ulubionego talerzyka z żyrafą, ale w domu Lamy Lenki go nie ma. Gospodyni szybko reaguje na niezadowolenie gościa i wybiera specjalny talerz, z którego Kotka będzie mogła jeść, będąc u niej w odwiedzinach. Uradowana Zuzia nałożyła sobie odpowiednią porcję, którą zjadła ze smakiem.

Kolega Piesek Janek bardzo cieszył się na spotkanie z przyjaciółmi. Z tego wszystkiego jednak, jako jedyny zapomniał fartucha. Na szczęście Lama Lenka znalazła zapasowy, swojego taty. Piesek uwielbia też kabanosy, to jego przysmak. W odwiedzinach u Lamy Lenki, podczas przygotowania posiłku, nagle rozległo się burczenie jego w brzuszku. To znak, że jest naprawdę głodny. Mimo tego podzielił się z przyjaciółmi swoim przysmakiem. W zamian dostał ulubiony przysmak gospodyni — zielony groszek.

Z kolei Byczek Franek z upływem czasu w domu Lamy Lenki zaczął się denerwować. Dzieci wiedziały, że lubi on jeść, a kiedy jest głodny, łatwo popada w złość. Niespokojny tupie nogami. Ku jego zdziwieniu, Piesek Janek dołącza do niego i razem zaczęli głośno tupać, co zakończyło się wybuchem śmiechu.

„Lama Lenka przy stole” zachęca do świadomego podejścia do tematu żywienia dzieci. Mówi o wspólnym zjadaniu posiłków, próbowaniu nowych rzeczy, a także sprawieniu, aby jedzenie było dla dzieci przyjemnością, a nie przykrym obowiązkiem. Książka pokazuje, jak budować u dziecka dobre nawyki żywieniowe i jak zachęcić je do jedzenia bez wmuszania czy namawiania. Przygody Lamy Lenki i jej przyjaciół zachęcają do wspólnego przygotowywania posiłków i jedzenia ich w przyjaznej atmosferze.

W3Schools

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.