Co kryje ciało?

Autor: Aina Bestard
Wydawnictwo: Tatarak
Liczba stron: 24
Wiek: 6+
Moja Ocena: 4+/5

„Co kryje ciało?” jest fascynującą książką, która zachęca czytelników do pobudzenia ciekawości i ponownego spojrzenia na ludzkie ciało. To jedna z tych pozycji, której wysoki poziom artystyczny i pomysłowość przyciąga uwagę każdej osoby.

Dzieci są zaproszone do eksploracji dzieł sztuki, za pomocą trzech kolorowych filtrów, aby odkryć magię tego, co widzą na pierwszy rzut oka. Kiedy maluch patrzy na skomplikowane zdjęcia, to dzięki soczewkom ujawniają mu się różne części ludzkiego ciała, które nabierają nowego wyglądu, wręcz ożywają. Zielony filtr pokazuje to, co jest widoczne dla oka, niebieski pozwala zobaczyć więcej elementów, podczas gdy czerwony ujawnia w końcu to, co jest ukryte w ciele.

Niezwykłym ilustracjom towarzyszy wystarczająca ilość faktycznych informacji, aby wprowadzić małe dzieci w funkcjonowanie naszych niesamowitych ciał. Poznamy strukturę różnych układów i narządów, tworzących nasze organizmy. Pojawią się obrazy: mózgu, komórek, wirusów, bakterii, a także przebiegu 9-miesięcznej ciąży.

Dziecko bierze aktywny udział w odkrywaniu przekazywanej wiedzy. Informacje podane są w bardzo przystępny sposób, z minimalnym użyciem słów. Wiedza została zobrazowana na ilustracjach, a obrazki zdecydowanie bardziej zapadają w pamięci, niż tekst.

Oprócz soczewek schowanych w na przodzie okładki, dołączony został duży, dwustronny plakat, przedstawiający ludzkie ciało.

„Co kryje ciało?” nie jest książką o anatomii, ale wzbudzi zainteresowanie małych dzieci ludzkim ciałem. To publikacja, która zamieni naukę i poznawanie otaczającego nas świata w magię, oferując najmłodszym kwintesencję wiedzy poprzez prawdziwą zabawę.

W3Schools

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.