Damą być – Jak ubrać się i zachować w różnych sytuacjach

Autor: Zofia Stanecka
Wydawnictwo: Egmont
Liczba stron: 64
Wiek: 7+
Moja Ocena: 4+/5

„Damą być – Jak ubrać się i zachować w różnych sytuacjach” to humorystyczny poradnik savoir vivre’u dla najmłodszych.

Książka zawiera osiem krótkich opowiadań, dotyczących konkretnych sytuacji. Po każdym rozdziale znajdziemy mini zbiór savoir-vivre’u przedstawiony w formie rysunkowej opowiastki. Dotyczy on konkretnych sytuacji zawartych w treści poszczególnych opowiadań, mówiący nam, co dama powinna robić, a co jest jej zupełnie zabronione.

Poznajemy główne bohaterki – Jula i Pola to siostry. Pierwsza z nich stara się zawsze zachowywać jak prawdziwa dama. Ubiera się stosownie i nigdy nie daje złego przykładu. Jula robi wszystko, żeby zawsze wyglądać i zachowywać się elegancko. Z drugiej strony Pola uwielbia swoje przebranie tygrysa, nigdy nie wie, jak się zachować i co na siebie włożyć, a do tego uwielbia wszelkie brudne i hałaśliwe zabawy. Młodsza siostra uparcie twierdzi, że nie musi przestrzegać żadnych zasad. Starsza siostra próbuje ją przekonać do swoich racji, co często powoduje różne zabawne sytuacje.

Rodzeństwo razem bawi się, chodzi do teatru i na urodziny, wyjeżdża w góry, zjeżdża na sankach, czy nocuje poza domem u kuzynki. Spędzają czas na plaży, na spacerze, lub na zimowej górce.

Mali czytelnicy, zarówno chłopcy, jak i dziewczynki, dowiedzą się z treści nie tylko tego, jak należy się właściwie zachowywać w danej sytuacji. Przeczytają też, że mimo najszczerszych chęci, eleganckie zachowanie nie zawsze jest łatwe i każdemu zdarza się popełniać błędy. Bycie damą to nie tylko chodzenie w pięknych bucikach i sukienkach, ale też umiejętność dostosowania się do konkretnego wydarzenia. Książka bardzo życiowo i z poczuciem humoru opowiada o różnych sytuacjach, jakie zdarzają się niemalże w każdym domu.

Na zakończenie lektury dziecko otrzymuje dyplom bez względu na to, czy jest damą, czy tygrysem, gdyż obie te postacie, pomimo różnic, mogą się właściwie zachowywać.

„Damą być – Jak ubrać się i zachować w różnych sytuacjach” jest rewelacyjną pozycją dla dziewczynek, które pragną nauczyć się kulturalnego zachowania. Opowiadania są zabawne, bardzo prawdziwe i mocno osadzone w realiach. Polecam książkę każdej młodej DAMIE.

W3Schools

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.