Sekrety pojazdów

Autor: Pascale Hedelin
Wydawnictwo: Polarny Lis
Liczba stron: 32
Wiek: 8+
Moja Ocena: 4+/5

„Sekrety pojazdów. Podróż do wnętrza maszyn” to książka przedstawiająca 16 środków transportu, które zniknęły lub są współczesne, mityczne lub codzienne.

Mali odkrywcy ujrzą na własne oczy ogromny Galley, luksusowy Orient-Express, słynny Titanic, nazistowski Zeppelin, pojazd wojenny M4A4 Sherman, rakietę kosmiczna Saturn V, oceanograficzny statek Calypso, międzynarodową stację kosmiczną, pływającą fabrykę Trawler, atomowy okręt podwodny, wóz strażacki, barkę mieszkalną, największy samolot na świecie Airbus A380, tabor cyrkowy, ogromną maszynę do budowy tunelów i mobilne laboratorium policyjne.

Książka powstała z myślą o młodych, ciekawskich umysłach, aby pokazać im, jak wyglądają maszyny od wewnątrz i ich najbardziej niedostępne miejsca. Uważam, że pomysł ujawnienia tego, co dzieje się w środku, jest bardzo oryginalny. Świetnie podnosi wartość książki.

Każdy pojazd opisany w książce ma swoją piękną historię. Opowiada o warunkach, w jakich pracują ludzie obsługujący te maszyny. Ilustracja wnętrza każdego pojazdu wyjaśnia jego główne części i elementy. Legendy towarzyszące każdemu obrazowi są bogate w informacje i dostarczają wiadomości na temat działania sprzętu, a także codziennego życia w odpowiadającym im czasie.

„Sekrety pojazdów. Podróż do wnętrza maszyn” przestawiają wspaniałą różnorodność wybranych środków transportu. Wszelkie informacje podane są w ciekawy i zachęcający do czytania sposób. Książka jest pięknie wydana. Ma duży format, bardzo przejrzyste i precyzyjne ilustracje. Myślę, że wiele dzieci oszaleje na punkcie tej pozycji.

W3Schools

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.