Dziennik bohatera. Rycerze. Tom 1

Autor: Shuky
Wydawnictwo: FoxGames
Liczba stron: 176
Wiek: 5+
Moja ocena: 4/5

„Dziennik bohatera. Rycerze. Tom 1” to powieść graficzna pełna zaskakujących zwrotów akcji, w której czytelnik jest bohaterem i tworzy swoją własną fabułę.

Trzech młodych rolników jest zdecydowanych porzucić swój mozolny tryb życia na rzecz bycia rycerzami. Aby to zrobić, muszą przejść szkolenie rycerskie. Droga do rycerstwa jest długa. Gracz będzie podróżować przez ośnieżone góry, nawiedzone jeziora i ciemne lasy w poszukiwaniu bransolet odwagi, stawiając po drodze czoła trollom, czarodziejom i innym wojownikom.

Młody odbiorca, aby przenieść się do świata komiksu, wybiera postać, w którą chce się wcielić i porusza się pomiędzy ponumerowanymi kadrami, jednocześnie decydując o tym, jak potoczą się jego losy.

Dziecko po wybraniu swojej postaci skupia się na zebraniu jak największej liczby bransoletek w wyznaczonym czasie. Osiąga się to w dużej mierze dzięki stylowi ukrytych obiektów, gdzie młody czytelnik musi uważnie przyjrzeć się rysunkom. W podobny sposób gracz może zbierać sztuki złota, broń lub przedmioty. Czasami pojawiają się wybory dotyczące tego, gdzie iść dalej lub jak postępować w interakcji z inną postacią. Dziecko otrzymuje podstawowe statystyki: siłę, zręczność, charyzmę, inteligencję i może śledzić swoją przygodę za pomocą jednego z arkuszy „Kart Bohatera”, które znajdują się na końcu książki.

„Dziennik bohatera. Rycerze. Tom 1″ to tytuł, w którym dziecko decyduje czy przewracanie kartek jest zabawne, czy może irytujące, ponieważ wiele stron nie ma w ogóle akcji. Myślę, że części czytelnikom nie będzie to przeszkadzać, choć może to stanowić problem dla tych, którzy nie mogą doczekać się dalszych zdarzeń. Kolorowe kadry nadrabiają ten mały mankament, nie są przesycone agresją, ani nie przerażają. Czytelnicy prawdopodobnie będą mieli różne odczucia na temat tego, jak przyjemne są dla nich elementy interaktywne. Tytuł polecam dzieciom od 7. roku życia.

W3Schools

2 comments

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.