Jak to działa? Kosmos

Autor: Pociecha Daria
Wydawnictwo: SBM Renata Gmitrzak
Liczba stron: 80
Wiek: 6+
Moja Ocena: 4/5

“Jak to działa? Kosmos” to książka, która opisuje zagadnienia dotyczące… bakterii. Żartuję! Oczywiście, jak sama nazwa wskazuje, poruszona tematyka skupia się raczej na skali makro, nie mikro. Mowa tu o planetach, gwiazdach, księżycach oraz całych galaktykach. Jak zbudowany jest Wszechświat, czym jest Układ Słoneczny? Te i inne zagadnienia zostaną poruszone w trzymanym przeze mnie tytule.

Lektura pisana jest lekkim językiem i zawiera zabawne obrazki. Wiele tematów poruszanych jest przez kilka rozdziałów, dzięki czemu możemy poszerzyć i lepiej zrozumieć różne zagadnienia. Ogólnie książka jest wciągająca, zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych (którzy nie chcą odpowiadać na pytania dzieci: “nie wiem”).

Czytając książkę, naszą uwagę przyciągają ciekawe ilustracje, zrobione w prostym, ale fajnym stylu. Mnie podoba się humor dodany do obrazków jak choćby rozmowa dwóch astronautów: Astronauta 1: “Fajny teleskop! Twój?” Astronauta 2: “Nie, Hubble’a…”

Przewracając strony, naszym oczom ukazują się tematy takie jak: różnego rodzaju urządzenia używane w astronomii, układ gwiazd czy Księżyca, Słońce i planety Układu Słonecznego. Dowiemy się paru ciekawostek o Jowiszu, meteorytach, czy planetach karłowatych. Dla mnie ciekawym faktem okazało się to, że Pluton, podobnie jak całkiem sporo innych obiektów, krąży wokół Słońca, ale mało się o nich mówi. Dalej dowiadujemy się innych faktów o Wszechświecie, Drodze Mlecznej, mgławicach, czarnych dziurach, odkrywaniu nowych planet i najciekawsze: czy istnieje życie poza ziemią…

“Jak to działa? Kosmos” ogólnie jest bardzo fajna. Myślę, że poleciłbym ją dzieciom powyżej 6 lat, ze względu na ciut większą ilość tekstu, niż pozwoliłaby na to cierpliwość naszego prawie już pięciolatka.

W3Schools

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.