Moja wielka księga odpowiedzi. Moje ciałoWydawnictwo: Yoyo Books
Liczba stron: 14
Wiek: 3+
Moja Ocena:

„Moja wielka księga odpowiedzi. Moje ciało” to pełna faktów, kolorowa książeczka o nauce ciała dla najmłodszych.

Na 14. sztywnych stronach z okienkami znajdziemy dużą porcję wiedzy o anatomii człowieka. Książka podzielona została na 7 rozdziałów przedstawiających kolejno: ciało ludzkie, mięśnie i kości, układ pokarmowy, serce i krew, mózg i zmysły, skórę i higienę oraz pytania sprawdzające wiedzę po lekturze.

Całość książki w formacie A4, wykonana jest z grubej tektury, co powoduje, że posłuży na dłużej. Każda strona naszpikowana jest okienkami, pod którymi znajdują się fascynujące ciekawostki. Z doświadczenia wiem, że książki z okienkami dla dzieci są świetnym pomysłem zarówno na zabawę, jak i na odkrywanie i zgłębianie nowych tematów.

Lektura pozwala dziecku poznać tajniki ludzkiego ciała. Maluch dowie się, co dzieje się z jedzeniem i piciem, które idzie do naszych ust. Z czego zbudowane są mięśnie, jak zrasta się złamanie, dlaczego krew jest czerwona, jak wygląda mózg, po co nam paznokcie i wiele innych.

Informacje podane są w przystępny sposób, dzięki czemu przedszkolak nie ma problemu ze zrozumieniem nawet całkiem zawiłych, zdawałoby się, zagadnień.

„Moje ciało” to nieskomplikowana i kolorowa książeczka dla wszystkich dzieci, które uwielbiają zabawę w lekarza. Jest to pozycja, która poszerza wiedzę najmłodszych o bardzo wartościowe informacje o ludzkim mózgu, skórze, trawieniu i wielu innych rzeczach. Uważam, że lektura będzie świetnym wprowadzeniem i rozszerzeniem podstawowej wiedzy na temat funkcjonowania ludzkiego ciała dla małych i starszych przedszkolaków.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.