Przestańcie się kłócić! Jak przywrócić zgodę

Autor: Dagmar Geisler
Wydawnictwo: Jedność
Liczba stron: 36
Wiek: 5+
Moja Ocena: 4+/5

„Przestańcie się kłócić! Jak przywrócić zgodę” to książeczka, która pokazuje, że konflikty zdarzają się nawet wśród kochających się ludzi, a kłótnia rodziców nie musi oznaczać najgorszego.

Poznajemy rodzinę, w której chłopiec opisuje, jak zachowują się jego rodzice, kiedy się kłócą.

Pomimo że mama i tata starają się być bardzo weseli i kochający, zdarza im się, że nie do końca się między nimi układa. Chłopiec widzi to po ustach taty, czy sposobie w jak milczy. Natomiast u mamy zauważa, że samotnie siedzi na krześle i marszczy brwi.

Zdąża się, że między rodzicami są mniejsze nieporozumienia, jak choćby to, kiedy to tata myślał, że mama wyrzuciła jego ulubioną koszulkę, a ta leżała sobie w koszu na pranie. Bywa i tak, że mają odmienne zdanie i idą sobie na kompromis.

Pewnego dnia było jednak bardzo źle. Wszyscy pojechali wspólnie na wycieczkę do Zoo. Chłopiec początkowo myślał, że może rodzice gniewają się na niego, ale sprawa była bardziej poważna. Dla niego byli bardzo mili, ale dla siebie wręcz przeciwnie. Po powrocie do domu rodzice kłócili się głośno, a nawet trzaskali drzwiami.

Następnego dnia mały chłopiec miał strasznie zły humor i rozzłościł się na swojego najlepszego przyjaciela. Tylko dlatego, że Leon zapytał, czy mogą dokończyć budowanie zamku.

Kiedy tata wrócił do domu, przyniósł ze sobą wielki bukiet kwiatów. Wręczył go mamie i przeprosił. Zresztą mama także przeprosiła tatę. Po chwili cała kłótnia i złość były zapomniane.

„Przestańcie się kłócić! Jak przywrócić zgodę” przedstawia krótką historię pewnego przedszkolaka i jego rodziców. Młodzi czytelnicy śledzą przebieg wydarzeń w świecie dorosłych. Po czym widzą, że rodzice sobie wybaczają i ponownie są szczęśliwi. Jak się okazuje, czasem powodem kłótni jest nieporozumienie, które można wyjaśnić. Bywa i tak, że przyczyna kłótni nie ma nic wspólnego z drugą osobą, wówczas należy poprosić o wybaczenie. Zdarza się to zarówno dorosłym, jak i dzieciom. Książka może stać się cennym punktem wyjścia do wspólnej rozmowy. Ponadto nie przeczy, że kłótnia wywołuje strach, a także może prowadzić do złych snów w nocy. Bywa i tak, że czasem po prostu nie da się uniknąć kłótni, ale pogodzenie się jest o wiele lepsze.

W3Schools

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.