Kocia Kocia co z tymi śmieciami?

Autor: Anita Głowińska
Wydawnictwo: Media Rodzina
Liczba stron: 24
Wiek: 2+
Moja Ocena: 4/5

Problem generowania olbrzymiej ilości odpadów każdego dnia jest powszechnie znany. To kłopot całej współczesnej cywilizacji, efekt naszego konsumpcyjnego stylu życia. Chyba nikogo nie trzeba przekonywać jak ważna jest ekologia. Jeśli chcemy zrobić coś dla naszego świata, powinniśmy segregować śmieci i wyrzucać je do odpowiedniego kosza, do którego trafiają określone odpady.

Najnowsza część „Kicia Kocia co z tymi śmieciami?” wprowadza dzieci w temat segregowania odpadów, delikatnie zahacza o kwestie ich wpływu na ekosystem.

Kicia Kocia z babcią przygotowują deser truskawkowy. Po wykonanych pracach w kuchni nadszedł czas na sprzątanie. Kicia Kocia wyrzuca listki z obranych truskawek do kubełka. Kubeczek po jogurcie trafia natomiast do pojemnika na plastik. Szykując się do wyjścia zabierają ze sobą bawełnianą torbę oraz przeterminowane lekarstwa do utylizacji. Dzieci dowiedzą się z książeczki, że stare i niepotrzebne leki również wyrzuca się do specjalnych pojemników, znajdujących się w aptekach.

Kotka i jej babcia przy okazji postanawiają również wyrzucić zwykłe śmieci, a to prowokuje kolejny temat do rozmowy o rodzajach koszów. Kicia Kocia dobrze wie, jakie ważne dla ludzi i zwierząt jest segregowanie śmieci.

Segregować należy nie tylko papier, plastik, szkło, odpady żywnościowe czy ogólne, ale również zużyte baterie oddaje się do specjalnie wyznaczonego pojemnika np. w supermarkecie. Zużyte żarówki też powinny trafić do specjalnych pudełek w sklepach. Natomiast oleje, sprzęt elektryczny, gruz, drewno i wiele innych wywozi się do centrum recyklingu, a wszystko po to, aby mniej szkodzić środowisku. Śmieci, w zależności od rodzaju, powinny zawsze trafić do odpowiednich kubłów.

„Kicia Kocia co z tymi śmieciami” jest idealnym połączeniem zabawy i nauki. W opowieści dzieci dowiedzą się nie tylko jakie kosze służą do segregacji których odpadów, ale co najważniejsze zrozumieją sedno przetwarzania odpadów. Książeczka zwraca uwagę na ważne problemy życia codziennego. Temat śmieci, to ważna i poważna sprawa. Warto od najmłodszych lat edukować nasze maluchy.

W3Schools

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.