Nauka liczenia

Autor: Agnieszka Łubkowska
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Liczba stron: 144
Wiek: 6+
Moja Ocena: 4+/5

„Nauka liczenia” to doskonała książeczka dla najmłodszych, która zawiera wskazówki dla rodziców oraz interesujące ćwiczenia i zabawy, które ułatwią dziecku opanowanie podstaw liczenia.

Całość podzielona jest na 5 części: dodawanie, odejmowanie, mnożenie, dzielenie i różności matematyczne, w których dziecko oswaja się z ułamkami, godzinami, szacowaniem długości, systemem dziesiętnym, wagą, liczbami ujemnymi, liczbami parzystymi i nieparzystymi.

Umiejętność liczenia – obok umiejętności czytania (osobny wpis do nauki czytania znajduje się tutaj) – jest jedną z ważniejszych i oczywistych cech kształtowanych w naszej kulturze. Wydawnictwo Nasza Księgarnia wypuściła solidną i estetyczną książkę z podstawowymi pojęciami matematycznymi dla najmłodszych. Przy jej pomocy wprowadzimy dziecko w świat liczb i logicznego myślenia.

W każdym rozdziale znajduje się tłumaczenie danego działania oraz ćwiczenia. Poza zadaniami matematycznymi w książce znajdziemy ćwiczenia pomagające rozwinąć koncentrację, sprzyjają utrwalaniu wiedzy, wspomagają pamięć, koncentrację i pozytywne nastawiają do pracy. Każdy z działów bardzo dokładnie omawia dane działanie i zawiera wskazówki nie tylko dla dzieci, ale również dla rodziców.

Według mnie „Nauka liczenia” to wiedza matematyczna na poziomie szkoły podstawowej w pigułce. Połączenie nauki z zabawą, w dodatku z włączeniem w to otaczających nas przedmiotów, które można wykorzystać jako pomoce dydaktyczne, to dodatkowa zaleta. Ilustracje są barwne, humorystyczne, nienudne, przyciągają wzrok swoimi kolorami. Natomiast sama okładka to niespodzianka dla dzieci, ponieważ ma na sobie widzialne tylko pod kontem odblaskowe równania. Bardzo polecam.

W3Schools

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.