Czerwony Kapturek w wielkim mieście

Autor: Aaron Frisch
Wydawnictwo: Media Rodzina
Liczba stron: 32
Wiek: 12+
Moja Ocena: 4/5

„Czerwony Kapturek w wielkim mieście” to książka, która pokazuje, że znana wszystkim historyjka o tytułowej bohaterce jest wciąż bardzo aktualna i wywołuje dreszcz grozy u dzieci oraz dorosłych.

Dzisiejsza propozycja to baśń, która dzieje się w lesie z małą ilością pni i liści. Składa się on raczej z betonu i cegieł. Tak zaczyna się opowiedziana przez Aarona Frischa i Roberta Innocentiego – nowa, uwspółcześniona wersja znanej baśni braci Grimm. Miasto według autorów to miejsce pełne nie tylko możliwości, ale również pokus i niebezpieczeństw, na które narażeni są zwłaszcza najmłodsi.

Bohaterką jest dorastająca dziewczynka Sophia z miasta rodem z USA, która mieszka w brudnej, murowanej i niebezpieczne dzielnicy. Mama prosi ją o odwiedziny i zaopiekowanie się schorowaną babcią. Przestrzega córkę, aby nie zbaczała z drogi i szła tylko znanym szlakiem. Dziewczynka wyrusza w podróż na spotkanie z babcią, przemierzając zaułki metropolii.

Sophia, widząc galerię handlową, nie potrafi się oprzeć i zatrzymuje się przed wystawą, która wzbudza jej zainteresowanie. Kiedy po wyjściu z budynku widzi, że to jej niestandardowa trasa do babci, długo nie czeka i pomimo ostrzeżenia matki, rusza w drogę. Tutaj zatrzymam się i nie powiem nic więcej… jedynie co zdradzę – jest to lektura dla starszych dzieci.

„Czerwony Kapturek w wielkim mieście” prezentuje klasykę w nowej odsłonie. Uwagę czytelnika przyciągają duże i bardzo szczegółowe obrazy, które dominują w czytanej opowieści. Opowieść Czerwonego Kapturka jest mocno zmodyfikowana, przerażająca i ponura. Nie mniej jednak jest bardzo realna w dzisiejszych czasach. Uwspółcześnienie historii o Czerwonym Kapturku polega na dostosowaniu historii do dzisiejszych realiów, przeniesieniu akcji do wielkomiejskiej metropolii.

W3Schools

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.