Niewidzialna nitka. Opowieść o miłości łączącej rodzin

Autor: Miriam Tirado
Wydawnictwo: Jedność
Liczba stron: 64
Wiek: 5+
Moja ocena: 5/5

„Niewidzialna nitka. Opowieść o miłości łączącej rodzinę” to tytuł, który skłania do refleksji na temat uczuć poprzez tę historię. 

Mała Nina pewnego dnia dowiaduje się, czym jest pępek na jej brzuszku. Mama wyjaśnia, że ​​stamtąd bierze się niewidzialna nić, która łączy każdego, kogo kochamy najbardziej. W ten sposób, bez względu na to, jak daleko jesteśmy od siebie, zawsze jesteśmy zjednoczeni. 

Pępek to miejsce, w którym przechowywane są najpiękniejsze i ujmujące tajemnice. Posiada zapach, miłość i nasze najdroższe pragnienia. To także miejsce pełne magii, które wykracza poza czas i przestrzeń oraz eliminuje strach, smutek, a przede wszystkim samotność. 

Dziewczynka dowiaduje się, że niewidzialnej nitki nie da się zerwać, ponieważ łączy się w niej więź głębokiego uczucia i dzięki temu na zawsze będziemy połączeni z najbliższymi osobami.

Nina w ten sposób rozumie, że kiedy jej babcia odejdzie, ona również nadal będzie z nią połączona. Zdaje sobie także sprawę, że będąc w przedszkolu, niewidzialna nić nadal łączy ją z najbliższymi, pomimo chwilowej rozłąki.

Tekst narracyjny skupia się na dialogu między mamą a córką, a opisy bardzo dobrze poparte są ilustracjami. 

„Niewidzialna nitka” to piękny, duży ilustrowany album, z dwustronicowymi rysunkami na 64 stronach. Jest to ciepła i ważna książeczka dla dzieci, która pomaga wyrazić emocje oraz przezwyciężyć nasze lęki. Co ważne, opowiadanie wzmacnia więzi z bliskimi, karmi nasze marzenia i złudzenia. Jest to tytuł o treści, która trafia do serca i je porusza. Publikację polecam od czwartego roku życia, chociaż uważam, że spodoba się również nieco starszym dzieciom, zwłaszcza tym, które przeżyły lub przeżywają rozstanie albo rozłąkę z bliskimi.

W3Schools

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.