Razem uratujemy świat

Autor: Gerda Raidt
Wydawnictwo: Babaryba
Liczba stron: 112
Wiek: 6+
Moja ocena: 5/5

„Razem uratujemy świat” to ważny tytuł proekologiczny dla młodych czytelników, który skłania do refleksji i zachęca do dyskusji o lepszym jutrze.

Gerda Raidt w swojej najnowszej książce stawia wiele pytań i tez, pokazując dzieciom co dzieje się z naszą planetą. Młodzi czytelnicy śledząc tekst i widząc obrazki dopasowane do tematu, widzą jak na przestrzeni czasu rozwój rolnictwa, przemysłu i technologii poszedł do przodu. Jednak to wpływa to katastrofalnie na środowisko i ludzi.

Autorka mocno alarmuje, pokazując to na stronach, że naturalne zasoby naszej planety są bliskie wyczerpania i głośno zastanawia się nad tym, jak tę sytuację zmienić. Przedstawia także pytania dla czytelników, jak mogą pomóc uchronić Ziemię przed ekologiczną katastrofą. Najbardziej podobają mi się przykładowe postacie, które są obojętne, niewzruszone i mało zaangażowane w poprawę kondycji naszej planety. Ich komentarze i podważające pytania wynikają głównie z ludzkiej wygody i niechęci do zmian, co uważam za typowe dla niektórych ludzkich jednostek. Na szczęście Gerda Raidt nie daje za wygraną i wysuwa kolejne asy z rękawa, utwardzając dzieci w przekonaniu, że zmiany w sposobie prowadzenia dotychczasowego życia muszą być wprowadzone.

„Razem uratujemy świat” to mądra, potrzebna i pomocą książka ukazana nakładem Wydawnictwa Babaryba dla dzieci od lat 5. Uważam, że taka lektura powinna być obowiązkowa w szkołach, by uwrażliwiać młode pokolenia na wygląd naszej planety. Jest to ważna publikacja, która skłania do wielu rozmów o byciu bardziej ekologicznym i oszczędnym. Polecam!

W3Schools

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.