Życie Buddy

Autor: Heather Sanche
Wydawnictwo: Vimala
Liczba stron: 44
Wiek: 4+
Moja ocena: 5/5

„Życie Buddy” to ilustrowana książka dla dzieci opisująca życie Siddhartha, osoby, która prowadziła dekadenckie życie w ochronnych murach pałacu, aż do momentu, kiedy wkroczyła w szczęśliwość zwaną Nirwaną.

Na młodych czytelników czeka opowieść o życiu Buddy, która przedstawia jego życie od narodzin aż po śmierć.

Gautama Budda postanowił w młodości porzucić życie księcia i perspektywę objęcia królestwa na rzecz uwolnienia ludzkości od cierpień, między innymi tych związanych ze śmiercią. Opuszczając piękne mury pałacu, Siddhartha po raz pierwszy widzi starość, chorobę, śmierć i dowiaduje się, że te bolesne doświadczenia są uniwersalne i nieuniknione. Uświadomienie sobie tego staje się pierwszą szlachetną prawdą buddyzmu i inspiruje go do porzucenia uprzywilejowanego życia i zostania poszukiwaczem duchowym. Poprzez swoje medytacje Siddhartha staje się Buddą.

„Życie Buddy” to wprowadzenie do opowieści o poszukiwaniu prawdy i przebudzeniu. Historia ta była przekazywana przez tysiąclecia z pokolenia na pokolenie. W tym wydaniu książkowym niesamowite akwarele, w połączeniu z prozą tworzą całość o dużej głębi i pięknie. Niniejsza publikacja jest źródłem inspiracji dla wszystkich ludzi dążących do wzniesienia własnej duszy na poziom wyższy od materialnego.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.