Listy od Feliksa. Mały zając podróżuje po świecie

Autor: Annette Langen
Wydawnictwo: Mamika
Liczba stron: 40
Wiek: 4+
Moja Ocena: 4/5

„Listy od Feliksa. Mały zając podróżuje po świecie” to opowieść o wypchanym króliczku, który wsiada do niewłaściwego samolotu i podróżuje po świecie, próbując dostać się do domu.

Rodzina Zosi wraca z wakacji, podczas gdy jej wypchany królik Feliks znika na zatłoczonym lotnisku. Dziewczynka jest bardzo smutna, ponieważ jeszcze nigdy nie rozdzieliła się ze swoją przytulanką.

Pewnego dnia otrzymuje list i okazuje się, że napisał go Feliks. Królik wyjaśnia dziewczynce, że przez pomyłkę wsiadł do złego samolotu, ale nic mu nie jest.

Zosia co jakiś czas otrzymuje od niego kolejne listy, które pluszak do niej wysyła, podróżując po świecie. Są one zamknięte w małych kopertach, przyklejonych do książki.

W każdym liście własnoręcznie opisane są przygody królika; z Londynu, Paryża, Rzymu, Kairu, Kenii i Nowego Jorku. To coś w rodzaju dziennika podróży Felixa, z dodatkowymi informacjami na temat odwiedzanych miejsc. Dzieci odkrywają w kopertach np. kolorowe zdjęcie królika przed Wieżą Eiffela, czy tajną mapę piramidy z Egiptu.

Pod koniec opowieści Felixowi udaje się wrócić do domu – przynosi także prezenty dla Zosi i oczywiście dla małego czytelnika, które są umieszczone w małej papierowej walizce na końcu książki.

„Listy od Feliksa. Mały zając podróżuje po świecie” to lektura, która inspiruje dzieci na wiele sposobów. Najmłodsi mogą dowiedzieć się więcej o miejscach, które odwiedza Feliks i wyobrazić sobie przygody z ich ulubionymi zabawkami. Książka może stać się świetnym sposobem do rozmowy z dzieckiem o tym, jak pisać swoją korespondencję.

W3Schools

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.