Tytus, Romek i A’Tomek


Autor: Henryk Jerzy Chmielewski 
Wydawnictwo: Prószyński i S-Ka
Liczba stron: 1250
Wiek: 6+
Moja Ocena: 5+/5

Tytus, Romek i A’Tomek to najdłużej ukazująca się polska seria komiksowa, która ciągle cieszy i zachwyca nowe pokolenia. Kolekcja autorska, która została tu zaprezentowana, bazuje na kultowych komiksach autorstwa Henryka Jerzego Chmielewskiego, znanego jako Papcio Chmiel.

Dwaj harcerze, Romek i A’Tomek – starają się uczłowieczyć człekokształtnego szympansa, Tytusa de Zoo, posiadającego, wbrew pozorom, więcej cech ludzkich niż małpich.

Tytus, Romek i A’Tomek zawsze pakują się w jakieś kłopoty, ale umieją łatwo z nich wybrnąć. Kolejne tomy komiksu to podróże bohaterów w rozmaite dziedziny wiedzy w wymyślnych pojazdach skonstruowanych przez profesora T.Alenta lub A’Tomka.

Z przygodami niesfornej trójki urwisów po raz pierwszy polskie dzieci mogły się zapoznać już w 1957 roku, czyli przeszło 60 lat temu! Ostatni album z ich przygodami ukazał się w 2016 r., co tylko potwierdza już dawno uzyskany rekord najdłużej ukazującej się serii komiksowej w Polsce.

Czy 4-latek może lubić komiksy? Zdecydowanie tak. W przypadku naszego synka każda książeczka uczy go słownictwa i zapewnia nam sporą dawkę śmiechu. Z naszymi bohaterami Adaś zapoznał się na początku września i do dzisiaj czyta do snu kolejne tomy, rechocząc z tatą do ostatnich kartek. Jestem pod wrażeniem, że tak bardzo polubił całą trójkę i kojarzy ich przygody.

W komiksach co druga strona jest czarno biała, a co druga kolorowa. Myślę, że ma to związek z oryginalnym wydaniem. Nie powiem, żeby nam to przypadło specjalnie do gustu, aczkolwiek szybko się do tego przyzwyczaja i nie jest to problemem.

Każda książeczka to kilkudziesięciostronicowy komiks. Jednakże 45 minut to zbyt długi czas na czytankę przed snem. Często tom rozbijamy na 2-4 wieczory. Obecnie została nam mniej niż połowa do skończenia całej kolekcji. Muszę przyznać, że to doskonały prezent, który dostaliśmy od Cioci. Myślę, że czeka nas jeszcze sporo zabawy z tymi historyjkami. Naprawdę jesteśmy pełni podziwu kreatywności autora oraz jego konsekwentnego kreowania historii ciągle w tym samym stylu, z tymi samymi przezabawnymi postaciami.

Tytus, Romek i A’Tomek to komplet 25 oryginalnych wydań komiksów, zebranych w kolekcjonerskim pudełku. Każda rozśmiesza naszego Adasia (i jego Tatusia).

W3Schools

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.