Celestynka. Gwiazda na nocnym niebie

Autor: Gaëlle Callac
Wydawnictwo: Tekturka
Liczba stron: 28
Wiek: 6+
Moja Ocena: 4+/5

„Celestynka. Gwiazda na nocnym niebie” to słynna „Dziewczynka z zapałkami” Andersena, opowiedziana z perspektywy zapałki.

W małym pudełku żyją sobie szczęśliwe zapałki. Jedna z nich, o imieniu Celestynka, wcale nie jest radosna. Choć jest tylko malutkim kawałeczkiem drewna, śni o tym, aby pewnego dnia spełnić swoje powołanie. Różni się jednak znacznie od swoich koleżanek. Marzy, by wydostać się na zewnątrz i robić mnóstwo niezwykłych rzeczy.

Wyobraża sobie, że zostanie gwiazdą filmową, czy jak to jej płomień ratuje ludzkie życia. Celestynka chciałaby rozświetlić przepiękną choinkę lub wskazać drogę zbłąkanemu rozbitkowi.

Pewnego razu, światło nagle budzi śpiące zapałki, jedna po drugiej wyjmowane są z pudełka i znikają w ciemności. W końcu przychodzi kolej na Celestynkę, która jednocześnie promienieje ze szczęścia i boi się tego, co jest jej dotąd nieznane. Tytułowa bohaterka trafia w ręce małej, zziębniętej dziewczynki…

Wygląd lektury zasługuje na uwagę, ponieważ posiada nietypową formę, zaprojektowaną na wzór pudełka zapałek. Książkę wysuwa się, wypychając ją z pięknego, kolorowego etui.

,,Celestynka. Gwiazda na nocnym niebie” jest piękną historią i niesie za sobą ważny przekaz. Opowiada o poświęceniu, chęci niesienia pomocy, marzeniach. Jest to opowieść zapałki, która potrafi wzruszyć, rozbawić i rozpalić miłe ciepło w każdym w serduszku.

W3Schools

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.