Drzewo

Autor: Katarzyna Bajerowicz
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Liczba stron: 30
Wiek: 3+
Moja Ocena: 4/5

„Drzewo” to niezwykła książka, którą można oglądać strona po stronie, a po wyrwaniu stron, stworzyć układankę w rozmiarze XXL.

Po dołączeniu do siebie kart naszym oczom ukazuje się ogromny, piękny, tętniący życiem, rozłożysty dąb. Począwszy od samej korony, poprzez niższe gałęzie, pień, aż po same korzenie, dzieje się tu naprawdę wiele. Widzimy całą masę przeróżnych jego mieszkańców: ptaków, ssaków i owadów.

Na odwrocie każdej planszy zamieszczone są różne informacje przyrodnicze, zagadki, wskazówki, pomysły na twórcze spędzanie czasu oraz ciekawostki; wszystko ściśle związane z tematem leśnym.

Dzieci dowiedzą się z książki, dlaczego drzewa są tak potrzebne, jakie zwierzęta zakładają w nich gniazda, jakie owady możemy spotkać w korze. Będą musiały odnaleźć poszczególne ptaki i ssaki oraz odpowiadać na pytania. Zapoznają się z różnymi rodzajami liści i owocami drzew, a nawet wyhodują własną sadzonkę w domu.

„Drzewo” to interesująca propozycja dla małych odkrywców świata. Pozwala na połączenie nauki z zabawą, odkrywać, że książki mogą być interesujące, zabawne, a do tego dostarczać wiedzy o otoczeniu. To zajmująca pozycja książkowa, którą każde dziecko bez wyjątku powinno poznać.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.