Gruffalo

Autor: Julia Donaldson
Wydawnictwo: Tekturka
Liczba stron: 28
Wiek: 3+
Moja Ocena: 4+/5

„Gruffalo” to książka, która stała się światowym bestsellerem, została wydana w 45 krajach, jest przetłumaczona na blisko 80 języków i sprzedała się w milionach egzemplarzy. Jest to rymowana opowieść o dzielnej myszce, która chciała się przejść po lesie.

Główną bohaterką jest mała, brązowa myszka, która na swojej drodze napotyka Lisa, Sowę i Węża. Każde ze zwierząt próbuje podstępnie zwabić ją w ustronne miejsce i zjeść.

Gryzoń jest jednak sprytny i każdemu odpowiada, że idzie na spotkanie z przerażającym Gruffalo. Mała myszka jest przekonana, że stwór jest tylko jej wymysłem, aż do momentu, w którym staje przed nią prawdziwy, żywy osobnik. Okazuje się, że Gruffalo chętnie zjada myszy(!).

Po raz kolejny jednak gryzoń używa sprytu i przebiegłości. Chlubi się, że jest najstraszniejszym zwierzęciem w lesie, a ponadto może to udowodnić. Gruffalo ma co do tego wątpliwości i postanawia towarzyszyć myszy przez las. Oboje ponownie spotykają wszystkie zwierzęta, które myszka widziała wcześniej. Nic dziwnego, że każde z nich jest przerażone widokiem wielkiego „przyjaciela” myszy, Gruffalo, którego tak doskonale opisała wcześniej. Każdy z nich wpada w panikę i stopniowo Gruffalo jest coraz bardziej pod wrażeniem myszki. Kiedy gryzoń stwierdza, że jego ulubionym jedzeniem jest „gruffalo z grilla”, potwór odwraca ogon i ucieka, z przerażeniem w oczach.

“Gruffalo” to książeczka, która zdobyła niezliczoną ilość nagród oraz adaptacji teatralnych wielu form wydawniczych. Na jej podstawie nakręcono film, który dostał nominację do Oscara i nagrody BAFTA. Polecamy.

https://www.bbc.co.uk/iplayer/episode/b00pk64x/the-gruffalo

W3Schools

2 comments

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.