Wilk ma okropny katar

Autor: Steve Smallman
Wydawnictwo: Debit
Liczba stron: 24
Wiek: 3+
Moja Ocena: 3+/5

„Wilk ma okropny katar” to pełna humoru opowieść, która swój początek bierze w angielskiej baśni ludowej o „Trzech świnkach”. W nowej bajce poznamy Złego Wilka, walczącego z okropnym katarem oraz trzy małe świnki, które wyruszyły w świat, by rozpocząć dorosłe życie.

Kiedy pokazałam Adasiowi tę książeczkę, od razu wiedział, o czym ona jest. Ku jego zaskoczeniu, bajeczka nieco różni się od tej, którą zna ze szkoły. Nie jest to historia, która przestrzega przed brakiem ostrożności, tylko radzi, w jaki sposób unikać zarazków. Okres kichania i cieknącego nosa ciągle jest na topie. Dlatego dzisiejsza pozycja pasuje w sam raz na okres zimowy.

Pewnego razu była sobie mama świnka, która miała troje dzieci. Kiedy świnki urosły, mama wysłała je w świat, aby rozpoczęły samodzielne życie. Maluchy były bardzo zaskoczone, ale pomimo tego opuściły rodzinny dom. Każdej ze świnek mama podarowała trochę pieniędzy, a także paczkę chusteczek higienicznych.

Pierwsza ze świnek zbudowała swój dom ze słomy. Druga kupiła drewno i z niego postawiła swoją chatkę. Trzecia świnka zakupiła wózek pełen cegieł i zbudowała dom murowany.

Nieopodal domów świnek mieszkał wilk. Pewnego dnia Zły Wilk bardzo się przeziębił i miał uporczywy katar. Poszedł kupić sobie chusteczki i po drodze zobaczył domek zbudowany ze słomy. Była w nim świnka, a przy niej leżała paczka chusteczek higienicznych, których naprawdę ogromnie potrzebował. Zły Wilk grzecznie zapukał do drzwi, ale kiedy zaczął prosić o pomoc, mocno kichnął, tym samym niszcząc domek i przeganiając mieszkankę do jej siostrzyczki.

Zły Wilk pobiegł za świnką do domu z drewna. Zabarykadowane świnki, pomimo prośby chorego wilka nadal nie wpuszczały go do środka. Po raz kolejny, kiedy chciał powiedzieć, po co do nich przyszedł, potężnie kichnął i zdmuchnął drewniany domek. Rodzeństwo w popłochu uciekło do najstarszej świnki. Niestety w trzecim domku Zły Wilk nie miał tyle szczęścia, ale co wyniknie z dalszej opowiastki, przeczytajcie sami…

„Wilk ma okropny katar” to przyjemna, wesoła książeczka dla wszystkich, którzy kochają tradycyjne bajki w nowoczesnej oprawie. Według mnie, w tej historii fajnie przemycone są podstawowe zasady, jakich należy przestrzegać, aby uniknąć zarazków. Dodatkowo na końcu książeczki znajduje się strona zatytułowana: „Porozmawiajmy o książeczce”, gdzie spisane są propozycje tematów, które można poruszyć z dzieckiem po tej lekturze. Oprócz tego czytelnicy odkryją ciekawe zagadki i pytania oraz propozycję zabawy plastycznej.

W3Schools

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.