Autobus

Autor: Marianne Dubuc
Wydawnictwo: Łajka
Liczba stron: 48
Wiek: 3+
Moja Ocena: 3/5

„Autobus” to historia, która przytrafia się pewnej dziewczynce podczas przejazdu transportem publicznym.

Kilkuletnia Klara wybiera się na przygodę. Jej mama po raz pierwszy pozwala jej samej wsiąść do dużego autobusu i odbyć podróż do babci. Zapobiegawcza matka pakuje koszyk z przekąskami i radzi córeczce, aby wzięła kurtkę, tak na wszelki wypadek.

Dziewczynka nie ma pojęcia, że podróż będzie tak zabawna. Wydawać by się mogło, ot zwykły przejazd, kilka przystanków, a jednak czekała ją masa wrażeń.

Kiedy Klara usiadła i rozejrzała się dookoła, okazało się, że zwierzęta ubrane w stroje ludzi zajmują się swoimi sprawami: źle się zachowują, śpią, jedzą, a nawet robią na drutach.

Klara obserwuje świat wokół niej. Na każdym przystanku do autobusu wsiadają i wysiadają nowi pasażerowie. Dziewczynka zaprzyjaźnia się z młodym wilczkiem, z którym dzieli się ciasteczkami. Jest także świadkiem próby kradzieży przez lisa, którego udaje jej się jednak odstraszyć. Poza innymi jeszcze atrakcjami poznaje też nowego kolegę.

Kiedy Klara dojeżdża na właściwy przystanek, pamięta o zabraniu ze sobą swoich rzeczy. Z oddali widzi czekająca na nią babcię. Po takim doświadczeniu mała dziewczynka z pewnością będzie miała naprawdę wiele do opowiedzenia.

„Autobus” to książeczka, którą czyta się bardzo szybko. Tekstu jest niewiele, za to ilustracje są starannie wykonane. Można stworzyć grę z dzieckiem, na podstawie porównywania stron, aby zobaczyć, co zmieniło się na następnej kartce. Jest to książka, która pomaga mimochodem, zarówno dzieciom, jak i rodzicom, przygotować się do samodzielnych poczynań pociech.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.