Ignatek szuka przyjaciela

Autor: Paweł Pawlak
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Liczba stron: 40
Wiek: 4+
Moja Ocena: 4+/5

„Ignatek szuka przyjaciela” to ciekawa książka dla dzieci, która pokazuje, że przyjaźń można znaleźć wszędzie, nawet w najbardziej zaskakujących miejscach.

Smutny kościotrup na okładce książki dla dzieci, pozornie nie wróży nic dobrego. A jednak spotkanie kościstego Ignatka z pewną samotną dziewczynką staje się dla obojga początkiem niezwykłej przygody i wędrówki po dwóch światach, z których każdy jest piękny i potrzebny.

Ignatek to mały, nieco zagubiony kościotrupek. Lubi bawić się ze swoim pieskiem, jest wesoły i zabawny. Ale ma też wielki kłopot, nie posiada jednego ząbka, co odbiera mu wiele urody i sprawia, że nie może nawiązać z nikim bliższych relacji.

Któregoś dnia Ignatek przypadkowo widzi, jak pewna dziewczynka zakopuje swój ząb w ziemi. Wierzy, że gdy go zakopie – spełni się jej marzenie i znajdzie przyjaciela. Szkieletorek prosi, żeby mu go sprezentowała. Dziewczynka początkowo nie chce, ale widząc ubytek w jego buzi, decyduje oddać mu niepotrzebnego zęba. Jedynie czego chce w zamian, to aby szkieletorek pomógł spełnić jej życzenie: znaleźć przyjaciela.

Dzieci wzajemnie pokazują sobie swoje światy. Dziewczynka zabiera szkieletorka tam, gdzie jest piękna i kolorowana tęcza, łąki oraz morze. Po tym, co zobaczył Ignatek, postanowił zabrać dziewczynkę do swojego świata. Może nieco ponurego, ale za to z biblioteką, kwiatami i innymi szkieletami. W czasie krótkiej zabawy, Ignatek i dziewczynka zyskują w sobie nawzajem przyjaciela, z którym będą mogli dzielić się radościami i smutkami.

„Ignatek szuka przyjaciela” to krótka historyjka, która w prosty sposób pokazuje, że warto szukać znajomości, nie powinno się odwracać na widok kogoś, kto wygląda inaczej. Ponadto książeczka w pomysłowy sposób pokazuje małym czytelnikom, że odmienność nie jest niczym złym. Tłumaczy, że ważna jest akceptacja, zachęca do tego, aby poznawać to, co odmienne, nie odrzucać innych z powodu ich wyglądu, ani tego, kim są. Szafa graficzna przyciąga wzrok, a ciepła i mądra opowieść sprawia, że tę książeczkę można czytać na okrągło. Polecam.

W3Schools

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.