Już wiem, jak to działa!

Autor: Cecile Jugla
Wydawnictwo: Jedność
Liczba stron: 112
Wiek: 3+
Moja Ocena: 3/5

„Już wiem, jak to działa!” to kolorowa książeczka, która zachwyci każdego małego, żądnego informacji czytelnika.

Dzieci żywo interesują się otaczającym je światem. Zdają mnóstwo pytań, wiemy o tym wszyscy. Wiemy również, że nie zawsze potrafimy na te pytania odpowiedzieć. Już najmłodsze maluchy są ciekawe, do czego służą różne przedmioty, z którymi się stykają. Starsze dzieci wykazują się jeszcze większą ciekawością – chcą wiedzieć jak i dlaczego działają dane urządzenia, maszyny, wynalazki, a także jak powstają przedmioty codziennego użytku.

Bohaterami są małe dzieci, które zadają dociekliwe pytania. Książka kryje w sobie całą masę różnorodnych ciekawostek. Dla ułatwiania tytuł pogrupowany jest na 6 działów tematycznych. Na ponad 100-stronicowej książce, młodzi czytelnicy odnajdują odpowiedzi na wiele nurtujących ich pytań, dotyczących niemal każdej dziedziny życia – jak działa latarka, skąd bierze się benzyna, jak powstaje czekolada, skąd pochodzi prąd w kontakcie, dlaczego wkładamy żywność do lodówki, jak kieruje się samochodem, jak produkuje się szkło, jak pierze pralka i jeszcze wiele, wiele innych.

„Już wiem, jak to działa!” to prawdziwa skarbnica wiedzy dla dzieci ciekawych świata, chcących poszerzyć swoją wiedzę. Informacje zawarte w lekturze podane są w prosty i jednocześnie intrygujący sposób. Książka wydana jest starannie, solidnie i bardzo estetycznie. Przyjemnie się ją czyta i równie przyjemnie spogląda na ilustracje.

W3Schools

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.