Idealna chwila

Autor: Susanna Isern
Wydawnictwo: Znaki Czasu
Liczba stron: 28
Wiek: 3+
Moja Ocena: 4/5

„Idealna chwila” to mądra i wzruszająca opowieść o przyjaźni, bezinteresowności i wdzięczności.

Pewnego dnia mała wiewiórka znajduje tajemniczy list w misce na orzechy laskowe. Po przeczytaniu go zrywa się na równe nogi, by bezzwłocznie udać się do nadawcy, nie zauważając nawet, że ma otwarty plecak, a buty założone na odwrót.

Choć bardzo jej się śpieszy, po drodze zatrzymuje się, gdy Jeleń, Żółwica, Niedźwiedź, Jeż i spora gromada innych znajomych prosi ją o drobne przysługi i pomoc. Wiewiórce ciężko jest odmówić i pomaga każdemu z nich, denerwując się jednocześnie, że spóźni się na spotkanie.

Kiedy wiewiórka w końcu dociera do celu, zdaje sobie sprawę, że zapomniała zabrać z domu prezent, który w tej chwili bardzo by się jej przydał. Okazuje się jednak, że przyjaciele wypełnili jej plecak najróżniejszymi rzeczami, aby podziękować za bezinteresowną pomoc.

„Idealna chwila” to ciepła i chwytająca za serce książeczka z kolekcji OQO dla najmłodszych, która na pewno każdego zachwyci. Jest to opowieść o wrażliwości na potrzeby innych i niesieniu im bezinteresownej pomocy. Historia wiewiórki uczy dzieci dobroci, która pewnego dnia może wrócić do nich z ze zdwojoną siłą. Lektura wydana jest estetycznie z ładnymi obrazkami i wieloma detalami. Polecam.

W3Schools

One comment

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.