101 słynnych samolotów myśliwskich

Autor: Robert Jackson
Wydawnictwo: ALMA-PRESS
Liczba stron: 112
Wiek: 8+
Moja Ocena: 4/5

Ewolucja myśliwców stanowi jeden z kluczowych elementów rozwoju myśli technicznej i strategii wojskowej, która miała niebagatelny wpływ na przebieg największego konfliktu w dziejach świata. „101 słynnych samolotów myśliwskich” to książka z serii „Panorama techniki wojskowej” o szerokim kompendium wiedzy dla miłośników lotnictwa.

Na wstępnie młody odbiorca przeczyta historię lotnictwa myśliwskiego od czasów I wojny światowej, aż po współczesność. 

Książka prezentuje 101 szeroko znanych samolotów myśliwskich i opisuje wszystkie rodzaje myśliwców, od samolotów dwu-, a nawet trójpłatowych, przez myśliwce pokładowe, stosowane na lotniskowcach, po samoloty odrzutowe, ze zmienną geometrią skrzydeł i niewykrywalne przez urządzenia radiolokacyjne.

Każdy rozdział zawiera historię danego samolotu i informacje o jego najważniejszych cechach konstrukcyjnych. Krótkim opisom poświęconym poszczególnym maszynom towarzyszą dane taktyczno-techniczne: kraj pochodzenia, klasa, napęd, osiągi, masa, wymiary oraz uzbrojenie.

„101 słynnych samolotów myśliwskich” jest nowoczesnym przewodnikiem dla fanów lotnictwa wojskowego. Leksykon w barwny sposób prezentuje poszczególne typy myśliwców z czytelnymi ilustracjami i zestawieniami statystycznymi. Jest to książka dla miłośników żeglugi powietrznej, która poszerzy wiedzę młodym odkrywcom. Daj się pochłonąć swojej pasji lotnictwa!

W3Schools

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.