Zosia Iskierka, przyszła liderka

Autor: Andrea Beaty
Wydawnictwo: Kinderkulka
Liczba stron: 32
Wiek: 4+
Moja Ocena: 4/5

„Zosia Iskierka, przyszła liderka” to książka dla dzieci, która pokazuje, jak jedna osoba może coś zmienić i uczy jak mówić głośno, nawet gdy się boimy i nie sądzimy, że ktoś nas wysłucha.

Odkąd była bardzo młoda, Zosia Iskierka lubiła pomagać innym i troszczyć się o nich. Ona i jej dziadek pomagali ludziom z sąsiedztwa, którzy nie mieli nikogo, kto mógłby im pomóc. Każdego dnia dziadek szedł z wnuczką do szkoły i wracał do domu, rozmawiając o różnych sprawach.

Pewnego dnia mężczyzna rani sobie kostkę na lokalnym wysypisku śmieci i nie może już chodzić z wnuczką ani pomagać jej w sąsiedztwie.

Dziewczynka decyduje się zamienić wysypisko na park, ale kiedy odwiedza ratusz, wszyscy mówią jej, że nie może tego zrobić, ponieważ jest tylko dzieckiem. Zosia odmawia przyjęcia odpowiedzi „nie” i pokazuje światu, że uczniowie z jej klasy powinni być traktowani poważnie, kiedy mówią – a zwłaszcza – gdy chcą coś zmienić na świecie.

„Zosia Iskierka, przyszła liderka” to książka dla najmłodszych, mówiąca o wytrwałości i odwadze. Lektura udowadnia, że organizatorzy społeczności w każdym wieku mogą mieć pozytywny wpływ na otoczenie. Jest to wesoła, ale poważna rymowanka, która przypomina czytelnikom, że jedna młoda osoba może coś zmienić.

W3Schools

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.