Skąd się (nie) biorą dzieci?

Autor: Bianca-Beata Kotoro
Wydawnictwo: Beata Vita
Liczba stron: 72
Wiek: 4+
Moja Ocena: 4/5

„Skąd się (nie) biorą dzieci?” to książka dla całej rodziny, która w delikatny sposób porusza trudny temat ludzkiej seksualności.

Niejeden rodzic stara się odpowiadać maluchom, jak powstaje nowe ludzkie życie. Często używamy metafor i historyjek, które jedynie tworzą w młodym umyśle mylne wyobrażenie na ten temat. Psychologowie dziecięcy są zgodni co do tego, że o wiele lepiej podjąć szczerą rozmowę z maluchem i bez skrępowania opowiadać o rzeczach naturalnych dla każdego z nas.

Dzisiejsza pozycja ma pomoc wytłumaczyć zawiłe tematy i pozbyć się uczucia wstydu i skrępowania podczas niełatwych rozmów na temat seksu.

Lektura składa się z trzech części. Pierwsza to instruktaż w pigułce z przydatnymi wskazówkami dla rodzica i podpowiedzią, żeby nie używać zbyt wielu przenośni, tylko prawidłowej i właściwej terminologii. Drugi rozdział jest dla młodych czytelników i przestawia rozmowy dzieci z rodzicami i pokazuje, jak takie dialogi można poprowadzić. Tutaj dziecko dowie się także, skąd bierze się człowiek. Ostania cześć to przypominajka dla dzieci i rodziców, czyli tak zwane opisanie anatomicznego słownictwa i ostatnie wskazówki.

„Skąd się (nie) biorą dzieci?” to książeczka dla młodych czytelników, która w zwyczajny sposób mówi o spawach związanych z płcią i rozmnażaniem. Bez owijania w bawełnę dzieci mają tutaj wyłożoną lekcję z seksualności, która wyjaśnia im trudne pytania. Co ciekawe, tematy podjęte w lekturze potraktowane zostały jak każda inna dziedzina życia, dzięki temu dziecko od najmłodszych lat uczy się i poznaje otaczający go świat.

W3Schools

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.