Legendy polskie

Autor: Wanda Chotomska
Wydawnictwo: Literatura
Liczba stron: 120
Wiek: 5+
Moja Ocena: 4/6

„Legendy polskie” to zbiór najciekawszych bajek, umiejących zainteresować każdego swoimi opowieściami, związanymi z naszym krajem.

Tajemniczy świat legend już od setek lat potrafi wciągnąć kolejne pokolenia. Historie początkowo przekazywane ustnie, dzisiaj spisane i wielokrotnie modyfikowane, zachowują swój oryginalny sens i przesłanie. Pozwalają wyciągać wnioski z poczynań starszych, mówią o przeszłości i o tym, jak wyglądało życie wiele lat temu. To idealna okazja do pokazania naszemu dziecku najważniejszych i przydatnych wartości, które powinno znać.

Legendy o: Lechu, Czechu i Rusie, Sielawowym Królu, Czarodziejskim Młynku z Wieliczki, syrenie, bazyliszku, złotej kaczce i wielu innych, to opowieści znane wszystkim Polakom, ponieważ każdy z nas słyszał je w dzieciństwie od własnych babć, dziadków, czy rodziców. Jest w nich trochę naszej polskiej historii i tradycji, wiele można się z nich dowiedzieć o naszym narodowym charakterze i przeszłości.

„Legendy polskie” to zbiór opowieści powstały z myślą o przybliżeniu dzieciom odległych czasów. Każde z 10 bajek czyta się szybko i przyjemnie. Proste ilustracje przemawiają do dziecięcej wyobraźni, dobrze zszyte strony oraz solidna oprawa sprawiają, że książka jest trwała i estetyczna. Według mnie jest to lektura i książka, która powinna znaleźć się w każdym polskim domu.

Za książeczkę dziękujemy cioci Madzi. Jak zawsze trafiłaś w nasze gusta 🙂

W3Schools

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.