Tu i teraz!

Autor: Joanna Guszta
Wydawnictwo: Kropka
Liczba stron: 40
Wiek: 4+
Moja Ocena: 5/5

Twórcy „Miasta potwór” powracają z nową, równie wspaniałą historią. „Tu i teraz!” to książka dla dzieci, która porusza temat ekologii i dbania o planetę.

W Miastoszewie nieoczekiwanie pojawia się uwolniona z roztopionego lodowca brontozaurzyca o wdzięcznym imieniu Nadzieja. Drapiący w gardło smog, zatrucie gleby pestycydami, śmierdzące wysypisko pełne śmieci, okropny hałas oraz niski poziom wód to jedynie kilka z rzeczy, które bardzo ją zaniepokoiły.

Dinozaurzyca spotyka dzieci, które tłumaczą jej, dlaczego świat wygląda inaczej niż 66 milionów lat temu. Młodzi czytelnicy zobaczą, czego mali mieszkańcy nauczą ją o dzisiejszym świecie u progu katastrofy klimatycznej i co dostaną w zamian…

Na ostatniej stronie znajdziemy wzór listu do Ministra Klimatu i Środowiska. Czytelnik może go uzupełnić własnymi sugestiami. W końcu każdy z nas, bez względu na wiek, ma głos, który powinien być słyszalny i wysłuchany.

„Tu i teraz!” to proekologiczna lektura, która otwiera nasze oczy na zniszczenia na Ziemi. Jednocześnie inspiruje dzieci (i nie tylko) do dalszych działań przeciw zmianom klimatycznym. Tytuł „Tu i teraz!” według mnie jest wspaniałym hasłem, które może obudzić nas na czas, aby ludzkość nie wymarła, tak jak to się stało z dinozaurami. Polecam.

W3Schools

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.