Możesz na mnie liczyć

Autor: Miguel Tanco
Wydawnictwo: Zygzaki
Liczba stron: 48
Wiek: 4+
Moja Ocena: 4+/5

„Możesz na mnie liczyć” to książka o odnajdywaniu swojej pasji oraz akceptowaniu i docenianiu talentów innych.

Jest to opowieść o małej dziewczynce, która interesuje się matematyką. Próbowała ona wielu innych rzeczy – od gotowania po muzykę – ale nic nie podoba jej się tak, jak królowa nauk.

Kiedy rozgląda się po świecie, widzi kształty, liczby i wszystkie możliwości matematyczne, które ją otaczają. Matematyka wydaje się ukryta przed innymi, ale dla niej jest odsłonięta. Bohaterka widzi geometryczne kształty na placu zabaw, koncentryczne okręgi, gdy puszcza kamie po wodzie i krzywiznę zjeżdżalni na placu zabaw. Każdego dnia odkrywa coraz więcej matematycznych znaczeń w swoim codziennym życiu.

Na końcu książki znajduje się kilka stron opisujących bardziej szczegółowo, jak szukać różnych rodzajów matematyki w świecie rzeczywistym: fraktali, projekcji, wielokątów itp. Ta sekcja była pomocna i daje bardziej namacalny obraz tego, jak wszechobecna jest matematyka.

„Możesz na mnie liczyć” to piękna historia, która potrafi przekonać nawet najbardziej opornego matematyka, a entuzjastom pokazać, że w ich pasji tkwi artyzm i przyjemność. Ilustracje są cudowne i bardzo wzbogacają tekst. Jest to ciekawa pozycja pokazująca, że królowa nauk obecna jest w naszym życiu codziennym i jest częścią wszystkiego, co robimy.

W3Schools

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.