Stop plotkom! Cała prawda o zwierzętach

Autor: Sophie Corrigan
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Liczba stron: 160
Wiek: 5+
Moja Ocena: 5+/5

„Stop plotkom! Cała prawda o zwierzętach” to wyjątkowa książka dla dzieci, której celem jest odkrycie prawdy o stworzeniach, z którymi dzielimy naszą planetę i o tym, jak pomagają one środowisku.

Lektura przedstawia młodym czytelnikom zwierzątka, które w ludzkich oczach są przedstawiane jako nikczemne kreatury. Książka wprowadza dzieci w świat nieporozumień i stereotypów, aby odkryć prawdziwą istotę kryjącą się za opowieściami.

Każde omawiane zwierzę otrzymuje dwie rozkładówki, przy czym pierwsze dwie strony przedstawiają różne historie dotyczące danego bohatera. Tutaj grafika przedstawia postać zwierzęcia tak, że wygląda przerażająco lub obrzydliwie. Natomiast kolejne kartki przedstawiają fakty, które w większości obalają te nieporozumienia, wyjaśniają ich przyczyny lub po prostu próbują pomóc czytelnikowi zrozumieć znaczenie zwierzęcia w jego środowisku, lub jego dobre cechy. Tutaj ilustracje pokazują to samo zwierzątko przerysowane w taki sposób, aby wyglądało niewinnie i cudownie.

„Stop plotkom! Cała prawda o zwierzętach” to edukacyjna książka z mnóstwem ciekawostek i ładnymi rysunkami, która może nauczyć dzieci, że każda historia ma dwie strony. Ponadto jest to świetna lektura, która wykonuje fantastyczną robotę, promując zwierzęta i edukując dzieci. Uczy szacunku zarówno do królestwa zwierząt, jak i do szerszego otoczenia. Według mnie „Stop plotkom! Cała prawda o zwierzętach” jest doskonałym narzędziem dla rodziców i mam szczerą nadzieję, że pomoże małym czytelnikom dorastać, by kochały i doceniały świat przyrody. Gorąco polecam!

W3Schools

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.