Gryzak. Łap potworka

Autor: Emma Yarlett
Wydawnictwo: Wilga
Liczba stron: 36
Wiek: 3+
Moja Ocena: 4/5

„Gryzak. Łap potworka” to najnowsza część o niesfornym stworku i jego niestrudzonym entuzjazmie dla sztuki przeżuwania książek. Jeśli jeszcze nie znacie tego jegomościa, odsyłam Was do „Gryzaka. Księgi dinozaurów” i „Gryzaka. Książko-potworka”.

Gryzak jest bardzo lubianym, psotnym bohaterem, któremu zdarza się, że podczas podróży ma trochę kłopotów. Wygląda sympatycznie, jest żółty i mały, ale bardzo żarłoczny i strasznie łakomy na lektury.

W trzecim tomie tytułowy bohater trafia do biblioteczki Kacpra, chłopca uwielbiającego książki, szczególnie o potworach. Gryzak wygryzł się na wolność ze swojego tytułu i przedziera się przez wiele innych lektur, które są dla niego prawdziwą ucztą. Czas wyruszyć na jego trop, zanim całkowicie zniszczy całość i wywoła chaos. Mali czytelnicy będą podążać za nim od słońca do księżyca, od obrazów po słowa i nie tylko. Ale uwaga! Na scenie pojawia się inny potwór i ten może mieć upodobanie do potworów książkowych! Czy to możliwe, że nasz kochany, gryzący zwierzak ugryzł więcej, niż jest w stanie przeżuć? – sprawdźcie sami.

Jest to publikacja, która przemawia do szerokiego i zróżnicowanego grona odbiorców, dzięki czemu Twoje dziecko naprawdę używa wyobraźni i wchodzi w interakcję z samą książką. Połączone ilustracje i tekst potrafią oczarować zarówno małe, jak i starsze dzieci.

Dzięki klapkom do podnoszenia (które różnią się rozmiarem) i otworami do podglądania, najmłodsi będą mieli godziny zabawy, próbując gonić żółtego potwora przez strony. Natomiast starszaki będą równie dobrze bawić się rozmaitymi dowcipami i fascynującymi faktami porozrzucanymi w całej historii. Jestem pewna, że młodzi czytelnicy w każdym wieku będą cieszyć się nie tylko opowiadaniem historii, ale także chodzeniem po śladach potwora.

„Gryzak. Łap potworka” to pełna fascynujących urywków informacji, dowcipów, dymków, klapek i dziur lektura, w której czytelnicy będą rozkoszować się najnowszą przygodą tytułowego bohatera o złośliwym uśmiechu i żarłocznym apetycie. Polowanie na potwora, podobnie jak w poprzednich książkach z tego kultowego zestawu, jest pomysłowe i sprytne, świetnie zaprezentowane i wykonane. Koniecznie zajrzyjcie do pierwszej i drugiej części, aby zobaczyć, jaki apetyt na książki ma powtórek i uważajcie, aby podczas czytania nie uciekł do Waszej biblioteczki i nie pogryzł ulubionych tytułów!

W3Schools

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.