Encyklopedia fantasy

Autor: Judy Allen
Wydawnictwo: Muza
Liczba stron: 144
Wiek: 6+
Moja ocena: 4+/5

„Encyklopedia fantasy” to spektakularny, kompleksowy przewodnik po stworzeniach, ludziach folkloru i fantazji.

Od goblinów i wróżek po smoki i Draculę, ta encyklopedia obejmuje wszystkie wymyślone istoty czytelnym tekstem i wspaniałymi ilustracjami. Czytelnik będzie mógł odkrywać, jak magia opowieści na przestrzeni wieków utrzymywała te stworzenia w tradycjach i kulturach na całym świecie. Dzięki wysoce wizualnemu podejściu, zawierającemu ponad 400 fotografii, książka wprowadzi odbiorców w każdą postać fantasy w jej środowisku i gatunku.

Publikacja podzielona jest na dziewięć głównych rozdziałów, a każdy z nich na dwie sekcje, które zapewniają czytelnikom wgląd w różne stworzenia. Każdy tekst opisuje bardzo skrótowo historię danego stworzenia / przedmiotu, jego właściwości i występowanie. Czasem są to trzy zdania napisane na kolorowym tle. Dodatkowo przy każdym stworzeniu mamy podane w jakich filmach czy książkach występują dane motywy.

„Encyklopedia fantasy” to tytuł, który prowadzi czytelników przez zaczarowaną krainę folkloru i fantazji, czarowny świat elfów i potworów. Ten obszerny przewodnik oprowadza odbiorców po stworzeniach i ludziach ze świata fantasy. Główną mocną stroną tej książki są jej piękne ilustracje, z których wiele zostało wykonanych przez Johna Howe’a. To pozycja obowiązkowa dla każdego entuzjasty fantasy.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.