Pięknie się różnimy

Autor: Tracey Turner
Wydawnictwo: HarperKids
Liczba stron: 48
Wiek: 4+
Moja ocena: 5/5

„Pięknie się różnimy” to ważna i pożyteczna książka, którą powinno przeczytać każde dziecko, a także rodzic. Uczy empatii, tolerancji i uwrażliwia na różne kwestie związane z życiem społecznym.

Młody czytelnik zaproszony jest do niezwykłej szkoły, w której każdy z uczniów jest wyjątkowy, nieważne skąd pochodzi, jaki ma kolor skóry i czy jest w pełni sprawny fizycznie.

Tracey Turner w tej niezwykłej publikacji ujęła bardzo ważne tematy, które dotyczą nie tylko różnych płci, modeli rodzin, kultur czy wierzeń, ale także przestawiła aspekty dotyczące niepełnosprawności intelektualnej i fizycznej, trudnościach w nauce i dysfunkcjach z tym związanych. Wszystkie te zagadnienia uświadamiają czytelnikiem, że świat jest wspaniale urozmaicony właśnie dzięki temu, że pięknie się różnimy, choć mamy ze sobą wiele wspólnego – odczuwamy podobne emocje i często lubimy te same rzeczy.

Na każdy omawiany punkt autorka poświęciła dwie strony, które wyjaśnione są niezwykle prosto i obrazowo. Kolorowe rysunki przedstawiają zróżnicowane dzieci i ich cechy charakterystyczne.

„Pięknie się różnimy” to według mnie godny polecenia tytuł, który będzie dobrym materiałem do przedyskutowania z dzieckiem na ważne tematy, o których niejednokrotnie nie wiele wiemy. Książka umacnia w przekonaniu, że każdy ma coś do zaoferowania, że różnorodność wzbogaca nasze życie, a także uwzględnia to, co łączy wszystkich ludzi – że więcej nas łączy, niż dzieli. Ponadto pomaga też zwalczać szkodliwe stereotypy dotyczące ról społecznych, czy podziałów na „chłopięce” i „dziewczęce”.

W3Schools

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.