Opowieści o tym, jak uratować planetę

„Opowieści o tym, jak uratować planetę” to edukacyjna i mądra książka dla dzieci o zmianach klimatu i zniszczeniach przyrody. Tytuł daje wskazówki, jak zapobiec katastrofie na Ziemi.

Publikacja przybliża dzieciom problematykę ochrony środowiska w sposób jasny i przystępny. Wyjaśnia im także niektóre z najważniejszych współczesnych problemów ekologicznych, a także zachęca do pozytywnego nastawienia do przyrody.

Poprzez sześć historii, w których przyroda, zwierzęta i dzieci są głównymi bohaterami, ten tytuł uczy młodych czytelników miłości do środowiska. „List w butelce” to opowieść o plastiku w morzu, „Muzyka dżungli” o wylesianiu, „Podróż kajakiem” wprowadza czytelników w problem zanieczyszczenia wody, „Pszczółka Bzyczka i tęczowy pyłek” mówi o ginięciu zwierząt, a „Dom niedźwiadka polarnego” o globalnym ociepleniu. Natomiast na końcu książki znajduje się list Matki Natury do dzieci. Każdej bajce towarzyszą dodatkowe informacje i refleksje, między innymi: krótkie wyjaśnienie problemu, pomysły na jego rozwiązanie oraz prezentacja działań, które są już podejmowane.

„Opowieści o tym, jak uratować planetę” to wartościowa lektura, a każde jej opowiadanie niesie pozytywny, pełen nadziei przekaz dla najmłodszych. Głównym celem książki jest szacunek dla środowiska i wszystkich żywych stworzeń, miłość do natury i naszej planety, umiejętność pracy zespołowej, chęć zmiany na lepsze oraz przede wszystkim nadzieja na lepsze jutro. Gorąco polecam!

Dziękuje Ciociom z Goleniowa za wspaniały prezent dla Adasia!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.