Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek (czterech prawych i sześciu lewych)

Autor: Justyna Bednarek
Wydawnictwo: Poradnia K 
Liczba stron: 160
Wiek: 8+
Moja Ocena: 4/5

„Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek (czterech prawych i sześciu lewych)” to humorystyczne miniopowiadania o znikających tytułowych bohaterkach.

W książce poznamy dziesięć skarpetek i tyle samo niesamowitych przygód. Każda bohaterka ma inny powód ucieczki. Przeżywają różne przygody, część podąża za marzeniami, niektóre uciekają przed nudną codziennością, a inne szukają celu w życiu, niejednokrotnie robiąc coś dobrego dla innych.

Skarpetki wszystkich domowników spędzają większą część swojego życia w koszu na brudną bieliznę. Niektóre leżą tam nawet latami. Jednak to spędzanie czasu w koszu im się nie podoba i postanawiają uciec. W tych okolicznościach po kolei poznajemy nasze bohaterki.

Każda krótka historia przedstawia samotną, porzuconą skarpetkę, która postanawia na nowo, w pojedynkę, rozpocząć swoje życie. Spragnione zmian bohaterki, wskakują do dziury obok pralki, aby tajemnymi, mrocznymi korytarzami, wydostać się z domu. Każda z uciekinierek trafia do innego miejsca. Ich celem jest odnalezienie własnego miejsca na ziemi oraz sensu istnienia. Pragną się wybić, być potrzebne i zostać w końcu dostrzeżone.

Książka ma krótkim wstęp, w którym poznajemy rodzinę – mamę, tatę i małą Basię (tę ostatnią wszyscy nazywają „Be”). Następnie czytamy kolejno historie głównych bohaterek.

Przeczytamy o skarpetce, która wygrała casting i zdobyła rolę w popularnym serialu – została prawdziwą gwiazdą. Kolejną uciekinierką będzie skarpetka, która uratowała mysie sieroty przed groźnym ptakiem i została ich mamą, a potem babcią. Rozdział trzeci opowie nam jak zostać politykiem i zmienić świat na lepsze. Pasiasta, czwarta bohaterka, otuliła stopę bezdomnego króla i tym samym została jego królewskim doradcą. O szarej wełnianej bohaterce przeczytamy w rozdziale piątym. Dowiemy się, jak uratowała małego kotka oraz dlaczego zmieniła się w sweter. Kolejne strony będą poświęcone skarpetce, która zwinęła się w rożek i przysiadła na różanym krzaku. Opowieść o siódmej skarpetce, która popłynęła okrętem, opowiada, jak po przygodach powróciła ona do swojej siostry, gdzie wspólnie zostały przekazane nowemu właścicielowi. Zielona lewa skarpetka, uszczelni wronie gniazdo i zostanie opiekunką piskląt. Przeczytamy też o prawdziwym detektywie, który schwytał złodzieja ciasteczek. Rozdział dziesiąty przedstawi nam bohaterkę w kropki, która pomoże odzyskać dobry humor choremu dziecku w szpitalu.

„Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek (czterech prawych i sześciu lewych)” to mądra, dowcipna i pobudzająca wyobraźnię książka dla dzieci. Z pewnością nada się na wieczorne czytanie dla najmłodszych.

W3Schools

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.