Woda. Chlupiące historie, które bawią i uczą

Autor: Susanne Orosz
Wydawnictwo: ToTamto
Liczba stron: 144
Wiek: 6+
Moja ocena: 5/5

„Woda. Chlupiące historie, które bawią i uczą” to publikacja Wydawnictwa ToTamto, która przemyca sporą dawkę cennych informacji edukacyjnych dla dzieci i zachęca tym samym o dbanie o naszą planetę.

Przykuwająca niebieska okładka i sympatyczne kolorowe rysunki w napisie „woda” prowokują czytelników do zajrzenia do środka książki i poznania jej treści.

Na stronach lektury czeka na dzieci 18 opowiadań dotyczących wody. Szczególnie uderzający jest zakres tematów w tej książce. Każdą historię rozpoczyna tytuł i pytanie dotyczące zagadnienia, które jest dalej omawiane. W tych krótkich, codziennych opowieściach bohaterowie stykają się z najróżniejszymi zagadnieniami dotyczącymi wody. Niekiedy sami odkrywają różne rzeczy, a czasami dorośli dostarczają też informacji o wynalazkach i wydarzeniach w innych krajach. Dzieci i rodziny w tej książce są tak różnorodne, jak sam temat, co widać na ilustracjach. Rysunki znajdujące się na strach dopełniają każde opowiadanie i dobrze współpracują z tekstem.

„Woda. Chlupiące historie, które bawią i uczą” to tytuł, który w przyjazny sposób wyjaśnia czytelnikowi zagadnienia związane z omawianym żywiołem. Każda historyjka niesie dobre wytłumaczenie dla dziecka jak ważna i cenna jest woda. Jest to pouczająca i mądra lektura dla dzieci od lat 6-u. Polecam!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.