Psychologia dla początkujących

Autor: Lara Bryan
Wydawnictwo: Publicat
Liczba stron: 128
Wiek: 7+
Moja ocena: 5/5

„Psychologia dla początkujących” to fascynująca książka, która w ciekawy sposób przedstawia tajemnice ludzkiego umysłu.

„Psychologia dla początkujących” zawiera zaskakujące treści skłaniające osobę czytająca do głębszych przemyśleń. Autorzy posunęli się nawet do poważnych tematów, tłumacząc dzieciom np. choroby psychiczne, czy badania mózgu. Nie zabraknie przykładów o typowych stereotypach otaczających nas na co dzień, uprzedzeniach, które na nas wpływają i w jaki sposób kształtowana jest nasza tożsamości.

Publikacja składa się z 7. rozdziałów, z których dowiemy się między innymi o co pytają psycholodzy, jak szukają odpowiedzi i skąd wiedzą, która odpowiedź jest właściwa. Jak dokonujemy oceny i podejmujemy decyzje. Jak psycholodzy opisują różnice między nami. W jaki sposób otaczający nas ludzie wpływają na nasze zachowanie. Na końcu znajdziemy przydatny słowniczek oraz zawody związane z psychologią.

W książce znajduje się także wiele ciekawych eksperymentów, dzięki którym można poznać różne tajniki naszych wyborów. Dla mnie interesujące okazały się różnego rodzaju badania dotyczące konkretnej osoby borykających się z danym problemem i poznanie wystawionej dla niej diagnozy.

„Psychologia dla początkujących” to lektura dla dzieci wypełniona ciekawostkami dotyczącymi ludzkiego umysłu, ciała, uczuć i emocji. Jest po brzegi wypełniona pytaniami i rzetelnymi odpowiedziami. Każde zagadnienie wyjaśnione jest w łatwy i przystępny sposób tak, by młody czytelnik wszystko zrozumiał. Tytuł polecam dzieciom powyżej 7. roku życia.

W3Schools

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.