Królowa Elżbieta

Autor: Maria Isabel Sanchez Vegara
Wydawnictwo: Smart Books
Liczba stron: 32
Wiek: 4+
Moja ocena: 4+/5

„Królowa Elżbieta” to najnowszy tytuł z serii „Mali Wielcy”, który opowiada o dzieciństwie, doświadczeniach z II wojny światowej i długich rządach ważnej postaci oraz łaskawej damie.

Królowa Elżbieta kochała konie, psy rasy corgi i marzyła o życiu na farmie. Nigdy tak naprawdę nie była postrzegana jako przyszła królowa, ale abdykacja jej wuja sprawiła, że ​​została przyszłą spadkobierczynią tronu. Nie spodziewała się, że będzie panującą królową, mieszkającą w wielkim pałacu przez resztę swojego życia. W 1952 roku została koronowana na królową Wielkiej Brytanii. Zmarła 8 września 2022 roku, a cały świat opłakiwał jej śmierć. Jej oba psy corgi i jeden z koni wzięły udział w jej państwowym pogrzebie.

Królowa Elżbieta z wielką dojrzałością zobowiązała się służyć swojemu krajowi przez całe życie, dla dobra wszystkich ludzi. Próbowała zapoczątkować nowe tradycje, takie jak chodzenie przez tłum, aby się przywitać, sprawiła, że dziewczęta mają takie samo prawo do tronu jak chłopcy, co było sporym osiągnięciem i rozpoczęła w telewizji coroczną audycję bożonarodzeniową. W sumie spotkała 14 brytyjskich premierów, 13 prezydentów i wielu przywódców, którzy odegrali rolę w kształtowaniu świata. Podróżowała za granicę ponad 250 razy, odwiedzając 110 krajów.

Ta krótka biografia pokazuje młodym czytelnikom, że Królowa Elżbieta znana była z tego, jak poważnie postrzegała swoje poczucie obowiązku wobec mieszkańców Anglii. Służyła przez 70 lat, co uczyniło ją najdłużej panującą królową na świecie.

„Królowa Elżbieta” to książka dla dzieci, która zawiera mocne przesłanie o tym, jak ważne jest służenie innym. Lektura, zamiast upiększać pozycję królowej Elżbiety pokazuje, że musiała ona wiele poświęcić, aby być na swoim stanowisku. Jej rządy nie polegały na zaspokajaniu osobistych pragnień, czy wyrobieniu sobie imienia, ale na robieniu tego, czego potrzebował jej lud. Ta mała publikacja uświadamia, jak człowiekowi mogą zmienić się marzenia z dzieciństwa. Podobnie, jak w przypadku wielu książek z tej serii, które przeczytaliśmy, głównym ich przesłaniem jest: wiedza, fakty i ten największy dar, aby chcieć coś zmienić.

W3Schools

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.