Zwariowane litery

Autor: Małgorzata Strzałkowska
Wydawnictwo: Nawa Era
Liczba stron: 48
Wiek: 5+
Moja ocena: 5/5

„Zwariowane litery” to tytuł rekomendowany przez znany magazyn dla dzieci „Świerszczyk”. Publikacja została wydana nakładem Wydanictwa Nowa Era i zaprasza najmłodszych czytelników do poznania świata liter i intrygującej zabawy w szukanie znaków alfabetu.

Na początku lektury znajdziemy dwie kolorowe strzałki z tekturki, które dziecko wybiera i wycina. Małgorzata Strzałkowska podpowiada, jak w zależności od poziomu zaawansowania w czytaniu można ich używać. Co więcej, kierunkowskaz przyzwyczaja czytelnika do podążania wzrokiem za tekstem, aktywuje mózg i utrwala kierunek czytania. W tym wypadku to rymowane wierszyki, które jednocześnie są poleceniem do rozwiązania hasła na danej stronie.

Na podwójnych rozkładówkach znajdziemy zabawny tekst z fenomenalnymi ilustracjami i rozsypanymi literkami. Mały czytelnik po zrozumieniu tekstu wypisuje litery w pola na stronie i odczytuje hasło. Autorka umieściła na końcu książeczki wszystkie odpowiedzi, na wypadek jakichkolwiek trudności.

„Zwariowane litery” to tytuł, który przedstawia skuteczną metodę czytania z wykorzystaniem kartkowej strzałki. Dzięki wierszykom, dziecko uczy się rytmu i melodii ojczystego języka. Tym samym wzbogaca i rozwija swój język. Natomiast pełne humoru rymowane instrukcje zachęcają do kreatywnego, nieschematycznego myślenia i zabawy w detektywa. Polecam!

W3Schools

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.