Energia. Niewidzialna, niezbędna i wszechobecna. Przewodnik po świecie pełnym energii

Autor: Christina Steinlein
Wydawnictwo: Babaryba
Liczba stron: 96
Wiek: 6+
Moja Ocena: 5/5

„Energia. Niewidzialna, niezbędna i wszechobecna. Przewodnik po świecie pełnym energii” to ilustrowana książka, która wyjaśnia młodym czytelnikom najważniejsze podstawy i pokazuje, że chociaż energia jest stałym elementem codziennego życia, nie powinniśmy jej marnować.

Wydawnictwo Babaryba wypuściło na rynek ciekawy tytuł dla dzieci, który tłumaczy i pomaga im zrozumieć zjawisko energii w otaczającym nas świecie.

Energia jest siłą napędową i motorem naszego życia. Ogólnie rzecz biorąc, zapotrzebowanie na nią stale rośnie na całym świecie i bez niej dobrobyt ludzkości jest nie do pomyślenia.

Książka zaczyna się od ogólnego wyjaśnienia czym właściwie jest energia. Szczególnie wyjątkowe jest to, że jedną formę energii można przekształcić w inną.

Z publikacji dzieci dowiedzą się między innymi o fotowoltaice, energetyce wiatrowej i paliwie przyszłości (najczystszym źródle energii – wodorze). Przeczytają o energii, którą na co dzień pozyskujemy z pożywienia oraz w jaki sposób rośliny czerpią energię do swojego wzrostu. Lektura wyjaśnia w przystępny dla dzieci sposób, czym jest fotosynteza i jak ogień kiedyś pomagał (i nadal pomaga) ludziom uzyskać więcej energii z pożywienia.

Christina Steinlein objaśnia dzieciom, jak wielkie jest zapotrzebowanie na energię na Ziemi i tłumaczy dlaczego paliwa kopalne, takie jak węgiel i ropa naftowa nie są dostępne w nieskończoność. Jak każdy z nas może oszczędzać energię? Jakie są alternatywne źródła energii? Natomiast kolorowe, komiksowe ilustracje Anne Becker nie tylko przekładają trudne procesy na zrozumiałe obrazy i wykresy, ale zawierają też wiele zabawnych szczegółów, które mali odbiorcy wychwytują i zachęcają się do dalszego czytania.

„Energia. Niewidzialna, niezbędna i wszechobecna. Przewodnik po świecie pełnym energii” to atrakcyjnie przygotowana książka, przyjazna dla czytelnika oraz jasno wyjaśniona. Te małe kompendium wiedzy o energii pomaga lepiej zrozumieć otaczający nas świat. Lektura napisana jest w bardzo jasny i różnorodny sposób oraz jest niezwykle pouczająca. Polecam ją dzieciom po 6. roku życia.

W3Schools

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.