Burzliwe dzieje pirata Rabarbara

Autor: Wojciech Witkowski
Wydawnictwo: Bis
Liczba stron: 144
Wiek: 6+
Moja Ocena: 4/5

„Burzliwe dzieje pirata Rabarbara” to pierwsza część serii książek o tytułowym bohaterze, jego żonie Barbarze i pierworodnym Krztynku oraz ich fantastycznych przygodach.

Rabarbara poznajemy w momencie, gdy razem z załogą płynie na statku pod dowództwem kwaśnego kapitana Octa. Dowódca zachowywał się tak niedorzecznie, że nie zostawił piratowi innego wyjścia, jak tylko skok za burtę. Żeglarz opuszcza „Kaczy Kuper” i postanawia popłynąć wpław do domu, gdzie czekała na niego ukochana żona Barbara. Jednak zanim dopłynie do zatoki, gdzie mieszka, a zajmuje mu to bardzo długo, spotka go parę niespodzianek. Strudzona mewa wije mu na głowie gniazdo, w którym następnie składa jajo. Dzięki dobroduszności Rabarbara , mały ptaszek urodził się z dala od jakiegokolwiek lądu, na otwartej wodzie. Płynie dalej, aż trafia na wyspę ludożerców, gdzie umyka śmierci. W końcu dociera w znajome strony i czule wita się z małżonką. Po obfitym obiedzie (garnku grochówki) i wypaleniu fajki, wpada na genialny pomysł – zostanie piratem!

Rabarbar buduje własny szkuner, zaprzęgając do pracy ryby-piły i ryby-młoty. Sporządza sobie strój pirata, armatę na arbuzy i okręt z działami na pomidory.

Kiedy rodzi mu się upragniony potomek, wraz z żoną Barbarą kłócą się niemiłosiernie o imię pierworodnego. Po sprzeczce rodzice dochodzą do wniosku, że synek będzie nazywał się Krztynek.

Rabarbar jest piratem rodzinnym, sporo czasu spędza z żoną i synkiem, który wkrótce, tak jak ojciec, woli grochówkę od mleka. Bohater wkrótce obiera kurs na wyspę ludożerców. Płynie swoim statkiem , ochrzczonym z nazwą „Nieustraszony Krwawy Mściciel, Pogromca i Postrach“ przy dźwiękach piosenki: „Wszystkie rybki śpią w jeziorze“. Na miejscu dzielny pirat ratuje Bretończyka i żąda od tubylców wszystkich orzechów kokosowych, ponieważ celem jego wyprawy jest właśnie zdobycie mleka tych owoców dla wybrednego synka.

Na tym nie kończą się szalone historie naszego bohatera. Kolejną przygodą będzie holowanie góry lodowej z mieszkającym na niej misiem polarnym i zaatakowanie „Kaczego Kupra” z kapitanem Octem na czele, bez oddania ani jednego strzału.

W każdym rozdziale dzieje się coś zupełnie nowego, a każda przygoda jest opowiedziana z taką dynamiką, że dziecko z pewnością nie zanudzi się.

„Burzliwe dzieje pirata Rabarbara” kończą się urlopem głównego bohatera, jednak na tych, którzy go polubią, czekają kolejne części.

Jest to fajnie napisana opowieść o przygodach marynarza, który został piratem.

W3Schools

One comment

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.