Skrzaty

Autor: Wil Huygen
Wydawnictwo: Bona
Liczba stron: 212
Wiek: 7+
Moja Ocena: 4-/5

„Skrzaty” to wspaniała encyklopedia wiedzy o tytułowych stworzeniach i realistycznie zilustrowana akwarelami książka, która zapoczątkowała powszechne szaleństwo małych, zamieszkujących ziemię ludzików w czerwonych czapkach.

Skrzaty to bardzo pracowite stworzenia, zajmujące się na co dzień garncarstwem, wydmuchiwaniem szkła, stolarką, metalurgią, wyrabianiem wszelkich potrzebnych narzędzi, szyciem ubrań, wikliniarstwem, opieką nad zwierzętami oraz akupunkturą.

Z lektury dowiadujemy się o ich budowie ciała, upodobaniach i antypatiach, osobowościach, zwyczajach zalotów i wychowywania dzieci, hobby i codziennych zajęciach, życiu domowym itp. Poznamy jakie relacje skrzaty wiążą ze zwierzętami, nauczymy się grać i bawić, a nawet liźniemy skrzaciego języka. Przeczytamy też o rodzajach skrzatów występujących na ziemi, poznamy skrzaci kalendarz, zwyczaje związane z zaręczynami, ślubem i rodziną, zapoznamy się z budową domu oraz z tym, jak wygląda zwykły, pracowity dzień skrzatów. 

Wisienką na torcie jest 9 legend i 2 piosenki, które umieszczone są na końcowych stronach książki. 

„Skrzaty” to kompendium wiedzy, które zabierze czytelnika do świata tychże maluszków. Tematem przewodnim są skrzaty, ich historia, zwyczaje, tradycje oraz legendy. Na uwagę zasługuje także forma i jakość wydania książki, a przede wszystkim szata graficzna. Rysunki w całości zostały wypełnione ilustracjami, które nadają im niezwykłego charakteru. Skrzaty pozwalają na niezwykły powrót do lat dzieciństwa, kiedy to wydawało się nam, że nie ma rzeczy niemożliwych. Wspaniale nadaje się dla ciekawych świata dzieci i poleciłabym ją, ale z zastrzeżeniem stron z opisem i rysunkami tortur, zadawanych przez trolle.

W3Schools

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.