Świat do remontu

Autor: Boguś Janiszewski
Wydawnictwo: Publicat
Liczba stron: 144
Wiek: 9+
Moja ocena: 5/5

„Świat do remontu” to propozycja dla dzieci Wydawnictwa Publicat, autorstwa znanego polskiego duetu: Bogusia Janiszewskiego i Maxa Skorwidera.

Publikacja skierowana jest do czytelników powyżej 9. roku życia. Język jest zrozumiały i przystępny. Kapryśne rysunki Maxa wspomagają omawiany temat. Problemy, z którymi zmagają się mieszkańcy współczesnego świata, opisane są w lekki i zabawny sposób. Autor dzieli się z młodymi czytelnikami Celami Zrównoważonego Rozwoju ONZ, które powstały w 2015 roku po to, by na naszej planecie wszystkim żyło się lepiej.

Cała seria „To, o czym dorośli ci nie mówią” skupia się na ważnych problemach i tematach, które dzieci chciałby poznać, ale niekoniecznie chcą o nich dyskutować. „Świat do remontu” jest 10. częścią i mam nadzieję, że nie ostatnią, choć nie znalazłam na razie żadnej wzmianki o nadchodzącej części.

„Świat do remontu” to edukacyjna i ważna pozycja na rynku wydawniczym. Tak jak i poprzednie tomy, ten wydany jest w twardej oprawie, a nawet posiada autografy pisarza i ilustratora. Ogromną zaletą tej książki jest świetne poczucie humoru. Tytuł wyczerpująco odpowiada na mnóstwo różnych pytań, które mogą się narodzić w młodych umysłach. Trafne i szczegółowe komentarze, które opisują otaczającą nas rzeczywistość, przemawiają tak do dorosłego, jak i małoletniego czytelnika. Treści są idealne przystosowane do dzieci. Całość jest opatrzona ciekawymi ilustracjami i scenami dialogowymi. Polecam.

W3Schools

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.