Komputery i programowanie. Książka z okienkami

Autor: Rosie Dickins
Wydawnictwo: Olesiejuk
Liczba stron: 16
Wiek: 4+
Moja Ocena: 4+/5

„Komputery i programowanie. Książka z okienkami” to tekturowa lektura, która w prosty sposób wyjaśnia młodym czytelnikom, jak działają tytułowe urządzenia. Tłumaczy skąd komputery wiedzą, co mają robić oraz zapoznaje dzieci z historią tych skomplikowanych maszyn.

Ta interaktywna książka zabiera czytelników od podstawowego słownictwa do bardziej szczegółowej historii komputerów. Dzieci poznają co dzieje się wewnątrz komputera, jak działa kodowanie i jak komputery komunikują się ze sobą w Internecie.

Zasady kodowania, od prostych poleceń po algorytmy, wyjaśnione są za pomocą gry i łamigłówek w poszukiwaniu skarbów, a przykłady programów przedstawione są w języku programowania Scratch™.

Każda strona jest wypełniona informacjami, a jednocześnie ma wiele klapek, które czytelnicy mogą podnieść, aby odsłonić jeszcze więcej informacji. Strony są jasne i kolorowe, a zdjęcia zabawne, co pomaga utrzymać uwagę czytelnika.

Ponadto publikacja zawiera sekcje, w których mały odbiorca może zaangażować się w działania lub zadania, aby wzmocnić swoją naukę przy użyciu kodu i komputerów. Są tam praktyczne strony internetowe, na których dzieci mogą samodzielnie odkrywać i stosować w praktyce nabytą wiedzę.

Kodowanie komputerowe jest teraz obowiązkowym tematem w brytyjskim systemie nauczania dla szkół podstawowych, a dzieci uczą się tworzyć i debugować proste programy. Dla naszego 7-letniego Adasia pisanie kodu jest od ponad roku rzeczą standardową. Pisze je do swojego programu, po czym testuje oraz nakłada ewentualne poprawki. Muszę przyznać, że jestem pod wielkim wrażeniem, jak mu to wychodzi.

„Komputery i programowanie. Książka z okienkami” to kolorowa i edukująca książka informująca czytelnika o tym, jak tworzyć kod na komputerach. Proste ilustracje przyciągają czytelnika ekscytującymi i pouczającymi klapkami, ułatwiając zrozumienie tego, co może wydawać się tak złożoną koncepcją.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.