Jak smakuje czekolada na Evereście?

Autor: Leisa Stewart-Sharpe
Wydawnictwo: Harperkids
Liczba stron: 64
Wiek: 5+
Moja ocena: 5/5

„Jak smakuje czekolada na Evereście?” to kolejna pozycja w serii „Chcę wiedzieć! Akademia Mądrego Dziecka”, skierowana do młodych czytelników, pragnących zaspokoić ciekawość w różnych dziedzinach nauki w niecodzienny i intrygujący sposób.

Książka opowiedziana jest jako historia długiej podróży i koncentruje się na eksploracji niektórych z ekstremalnych miejsc na Ziemi.

Ta wędrówka dookoła świata rozpala dziecięcą wyobraźnię, dzieląc się dźwiękami, zapachami, smakami, widokami i wrażeniami z przebytej ekspedycji.

Każde przedstawione miejsce ma informacje geograficzne i historyczne oraz słynnych odkrywców, którzy tam podróżowali.

Mały bohater przez 3 lata, 2 miesiące i 3 tygodnie stawiał czoła niebezpieczeństwom. Dzielnie towarzyszył czytelnikowi, pokazując, że podróże kształcą i można dotrzeć do miejsc, które nie są łatwe i wymagają dużego nakładu energii. Po każdej wycieczce bohater wysyłał pocztówkę do mamy z miejsca, które zdobył. Co ciekawe, z eksplorowania depresji Danakil, wślizgnęła się do jego plecaka tarantula, która na gapę objechała cały glob. Można ją wytropić w każdej podróży, ale to zadanie dla spostrzegawczych czytelników.

„Jak smakuje czekolada na Evereście?” to przygodowa, edukacyjna i odkrywcza publikacja dla dzieci powyżej 5. roku życia. Sam tytuł jest intrygujący — my już poznaliśmy odpowiedź na to pytanie, jednak nie zdradzając tajemnic najwyższej góry świata, odsyłamy do lektury. Polecam!

W3Schools

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.