Kicia Kocia nie może zasnąć

Autor: Anita Głowińska
Wydawnictwo: Media Rodzina
Liczba stron: 24
Wiek: 2+
Moja Ocena: 4/5

Większość dzieci w pewnym wieku przechodzi przez etap strachu przed ciemnością. Wtedy bardzo potrzebna jest wyrozumiałość rodzica i jego pomoc w przezwyciężeniu strachu.

„Kicia Kocia nie może zasnąć” napisana jest mądrze, rozwiewa lęki małych słuchaczy – to co przeżywa bohaterka często jest także udziałem zasłuchanych dzieci.

Kicia Kocia żegna się z przyjaciółmi po całym dniu zabawy. Kiedy zakłada pidżamkę i czeka na sen, ogarniają ją straszne wizje koszmarów i lęk przed potworami. Mama zostawia kotce zapalone małe światełko i sprawdza z nią wszelkie zakamarki, aby była pewna, że w pokoju nie czai się żaden potwór. Ważne jest również to, że rodzice są za ścianą, a wśród zabawek Kicia Kocia znajduje obrońcę – policjanta. Mała kotka spokojnie zapada w kolorowy sen.

Wraz z Kicią Kocią, możemy również wytłumaczyć dziecku, czym są nawyki wieczorne: mycie rąk przed kolacją, zakładanie piżamy czy pójście spać. Ten wzorcowy rytuał przygotowywania się do spoczynku uczy malucha pewnego rodzaju dyscypliny. Dziecko nie powinno rozbawiać się na wieczór tylko zjeść kolację, umyć się, posłuchać bajki na dobranoc i samodzielnie zasnąć w łóżku.

Myślę, że mały czytelnik będzie miał więcej chęci i motywacji do przestrzegania wieczornych reguł słuchając czy widząc naszą bohaterkę w książeczce.

Uważam, że lektura może pomóc dzieciom mającym problemy z zasypianiem, zawiera pozytywne treści i subtelne rozwiązania w walce z nocnym strachem.

W3Schools

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.