Z tatą w przyrodę

Autor: Wojciech Mikołuszko
Wydawnictwo: Multico
Liczba stron: 96
Wiek: 6+
Moja Ocena: 4/5

„Z tatą w przyrodę” to kilkadziesiąt opowieści nafaszerowanych wiedzą ze świata przyrody, ułożonych w formie kartek z kalendarza na cały rok. Inspiracją do ich napisania były obserwacje, czynione przez autora oraz jego dzieci, na spacerach po polskich lasach i łąkach.

Wraz z Wojtkiem, Idą i Kacperkiem zabierzemy Was w niezwykły świat przyrody, gdzie poznamy tajemnice zwierząt i roślin.

Książka zachęca do obserwacji świata i wypraw w przyrodę. Każde pytanie zreferowane jest na dwóch stronach – na jednej znajduje się tekst, a na drugiej rysunkowe, zabawne zilustrowanie problemu.

W przeciągu roku, wraz z rodziną Mikołuszków, szukamy odpowiedzi na różne pytania z dziedziny przyrody oraz zarażamy się miłością do natury.

Opowieści układają się w cykl harmonijnie powiązany z porami roku. Ruszamy w przyrodę 29-go grudnia, by zbierać ptasie gniazda, a kończymy 10-go grudnia następnego roku, fotografując tropy zwierząt.

Zagłębiając się w książce będziecie mieć okazję wziąć udział w 44 spotkaniach z przyrodą. 42 z tych przygód odbyło się w Polsce, a dwie w Stanach Zjednoczonych. Podział jest tu szczegółowy, ponieważ poza wiosną, latem, jesienią i zimą mamy dodatkowo wczesną wiosnę i wczesne lato.

Zwykle opisywany jest polski las, gdzieś w okolicach Warszawy, ale znajdziemy też informacje z Podlasia czy znad Morza Bałtyckiego.

Każdy rozdział, napisany na podstawie obserwacji poczynionych podczas wycieczki na skraj lasu, czy dzięki obserwowaniu ptaków w karmniku, przybliża nam fascynujący świat przyrody i mechanizmy jej funkcjonowania.

Dużą zaletą tej książki jest fakt, że autor przedstawia wyprawy również z punktu widzenia dziecka, często wplatając opowieści o zabawnych sytuacjach.

Jest to świetna pozycja do zachęcenia dzieci, by ruszyły na odkrywczą wyprawę. Znajdziemy tu mnóstwo informacji z dziedziny przyrody i biologii.

Niezależnie od Waszego dotychczasowego zaangażowania, ta książka sprawi, że nawet zwykłe wyjście do miejskiego parku stanie się przygodą z naturą. To nie tylko solidna dawka edukacji, ale również humoru. Bardzo lubię książki, które nie tylko uczą, ale także bawią.

Zachęcamy Was do wyruszenia na samodzielne wyprawy w poszukiwaniu niezwykłości świata roślin i zwierząt. Nadchodząca wiosna fantastycznie temu sprzyja.

W3Schools

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.